Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Zoo Jihlava bude mít načas nové obyvatele – hliněná zvířata

Zoo Jihlava bude mít načas nové obyvatele – hliněná zvířata
Do zoo chodíme hlavně za zvířaty, ale neméně důležitá je i kulturní a vzdělávací funkce zoologických zahrad. Proto se organizace pro hendikepované občany Domov ve Zboží, p. o., a Zoo Jihlava rozhodly společně nabídnout veřejnosti i jiný úhel pohledu na zvířata všeho druhu. V Zoo Jihlava tak budete moct obdivovat zvířata z šamotové hlíny, které vytvořili klienti z dílny Volšové ruce.
 

 
 

Vernisáž unikátní sochařské výstavy bude zahájena ve čtvrtek 8. srpna 2019 v 11 hodin v příjemném prostředí parčíku před expozicí tygrů. Akci zahájí Pavel Franěk, 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina, který nad výstavou převzal záštitu. Dále promluví Daniel Škarka, člen Rady města Jihlavy; Jan Vašák, ředitel Zoo Jihlava; Josef Procházka, ředitel Domova ve Zboží; Jaromír Dubský, vedoucí dílny Volšové ruce a její klienti. V den vernisáže bude možné vyzkoušet si také práci s hlínou. Výstava hliněných zvířat potrvá až do 12. září 2019.

 

Klienti dílny Volšové ruce při Domově ve Zboží, p. o., pracují Tasovskou metodou modelování, která vychází z Axmanovy techniky určené především nevidomým klientům. Postupem času se však ukázalo, že je metoda vhodná pro další zdravotně postižené výtvarníky, kteří nemohou využít klasického řemeslně–výtvarného vzdělání. Na rozdíl od práce s keramikou se při práci se šamotovou hlínou nepoužívá voda ani žádné další nástroje. Práce, které budou v zoo vystavené, jsou dílem devíti pracovníků této dílny.

 

Domov ve Zboží, příspěvková organizace Kraje Vysočina

Domov ve Zboží, p. o., poskytuje  pobytové služby osobám  s mentálním postižením a vedle mentálního postižení také s tělesnou nebo smyslovou vadou, kteří potřebují pobytovou službu. Posláním Domova ve Zboží je vytvořit podmínky osobám se zdravotním postižením ve věku od 19 let k prožití smysluplného, důstojného života. S podporou k samostatnosti a začleňování do společnosti, na základě jejich individuálních schopností a dovedností.

 

zoo

  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Zoo Jihlava bude mít načas nové obyvatele – hliněná zvířata
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.8.2019 / 5.8.2019

Počet návštěv: 1345
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek