Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu


 

Změny v zabezpečení vybraných pracovišť sídla Kraje Vysočina

Logo kraje
Od začátku září jsou vybraná pracoviště v sídle Kraje Vysočina volně přístupná jen pro samosprávu a zaměstnance kraje, pro veřejnost pak pouze s vědomím příslušného pracovníka či s doprovodem. Toto opatření je reakcí na silné doporučení auditorů ověřujících shodu fungování krajské administrativy s požadavky na zajištění kybernetické, osobní i objektové bezpečnosti i s příslušnou normou ISO. Opatření se týká především prostor, kde úřadují členové rady kraje, vedení krajského úřadu, kde jsou uložena důležitá data a také vstupů do objektu z podzemních garáží. Podobně je omezen prostřednictvím automaticky ovládaných závor i vjezd do areálu sídla Kraje Vysočina z ulice Ke Skalce v Jihlavě. Zaměstnanci a samospráva kraje si nově nainstalovaný elektrický zámek otevřou prostřednictvím služební karty nebo čipu, přístup veřejnosti je zajištěn po použití tlačítka zvonku.
 

 
 

„Sídlo kraje i všechny další objekty užívané krajským úřadem zůstanou nadále otevřenými pro veřejnost a běžná pracoviště budou i nadále volně přístupná, pokud se zásadně nezhorší bezpečnostní situace v České republice“, sděluje Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina a zároveň doplňuje: „Volili jsme minimální rozsah opatření tak, abychom splnili své základní povinnosti, ale abychom nikoho zbytečně neomezovali.  I přes toto opatření zůstává kraj a krajský úřad  jednou z mála nejvíce otevřených institucí  v zemi.“  Průchody návštěv krajských politiků a úředníků nejsou evidovány.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Změny v zabezpečení vybraných pracovišť sídla Kraje Vysočina
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.9.2018 / 7.9.2018

Počet návštěv: 857
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek