Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Změna v placení regulačních poplatků v krajských nemocnicích

regulační poplatky
Kraj Vysočina nabízí od 1. února 2009 kompenzaci všech regulačních poplatků za pacienty ve svých pěti nemocnicích – Nemocnice Havlíčkův Brod, Nemocnice Jihlava, Nemocnice Nové Město na Moravě, Nemocnice Pelhřimov a Nemocnice Třebíč. Jde o dobrovolné rozhodnutí každého pacienta, zda úhradu 30, 60, a 90 korun za vyšetření, položku na receptu, pobyt v nemocnici a lékařskou pohotovost (LSPP) přijme od kraje Vysočina jako dar nebo zda ji provede sám.
 

 
 

Na základě uzavřených příkazních smluv budou nemocnice rozhodovat jménem kraje o poskytnutí darů ve výši regulačních poplatků. Na každé ambulanci, oddělení a v lékárnách budou mít občané k dispozici darovací smlouvy a plné moci.

 

V případě kompenzace regulačních poplatků je třeba občany upozornit, že kraj bude poskytovat dar  pouze pacientovi nebo jeho zákonnému zástupci. Především u receptů bude nutné v případě, že si pacient nebude vyzvedávat léky osobně, vybavit osobu pověřenou výběrem léku v nemocniční lékárně plnou mocí. Jestliže nebude plná moc k dispozici, nebude možné dar osobě, která léky vyzvedává, poskytnout. Vzor plné moci  bude k dispozici ve všech nemocničních  lékárnách, čekárnách a ke stažení na www stránkách kraje.

 

Více informací na www.zdravi-vysociny.cz, na recepcích jednotlivých nemocnic a v ambulancích krajských nemocnic.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Změna v placení regulačních poplatků v krajských nemocnicích
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.1.2009 / 28.1.2009

Počet návštěv: 31245
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek