Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Zítra začínají na Vysočině jednotné přijímací zkoušky, vešly se do 42 krabic

Krabice
Zítra po osmé hodině začnou rozdávat na 38 středních školách v Kraji Vysočina zadání jednotných přijímacích zkoušek – z matematiky a z českého jazyka a literatury. Ředitelé škol si dnes dopoledne odvezli z krajského úřadu v Jihlavě jejich zadání ve 42 krabicích. „Očekáváme, že v letošním roce ukončí povinnou školní docházku 4025 žáků devátých tříd. Velká část z nich si podala přihlášky na dvě střední školy, ale testy absolvuje pouze jednou a jejich výsledky budou díky sdílení využitelné i pro druhou vybranou školu,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Jako první si dnes ještě před sedmou hodinou ranní přišli pro zadání jednotných přijímacích zkoušek z  Manažerské akademie – střední odborné školy, s.r.o. v Jihlavě. Nejtěžší náklad odváželo vedení Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava. V jejich případě šlo sice jen o jednu, ale zato hodně těžkou zapečetěnou krabici. Pečlivě střeženou krabici si krátce po deváté hodině odnesl také ředitel Gymnázia Chotěboř Vladislav Smejkal. V loňském roce jím spravovaná škola uspěla u celostátních maturit a zařadila se s výsledky společné části maturitní zkoušky z matematiky mezi deset nejlepších škol v České republice. Objemné zavazadlo nakládala do auta také ředitelka Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa, Hotelové školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Třebíč Libuše Kolářová. „V letošním roce máme na stole 180 přihlášek. Největší zájem mají žáci o studium oborů Obchodní akademie, Hotelnictví a Cestovní ruch. Zítra z důvodu skládání přijímacích zkoušek vyklidíme celou budovu na ulici Sirotčí v Třebíči tak, aby měli všichni zájemci o studium klid na testy. Naši žáci budou mít upravenou výuku nebo budou absolvovat program mimo školu,“ prozradila Libuše Kolářová.

Výjimkou mezi všemi středními školami na Vysočině je Gymnázium Pacov. Jeho ředitel si nejstřeženější zásilku vyzvedne až zítra. Pacovské gymnázium je jediné v regionu, které nabízí pouze víceleté studium, a tak budou zájemci o studium skládat přijímací zkoušky až 18. dubna.

 

Předávání testů pro jednotné přijímací zkoušky má svá pravidla. Bedny se zadáním přišly na Krajský úřad Kraje Vysočina minulý týden. „Předání konkrétním školám má svá přísná pravidla. Zásilku s testy si musí převzít ředitel školy nebo osoba, která má od ředitele školy vystavenu plnou moc pro převzetí zkušební dokumentace a podepsat přebírací protokol. Bedna musí být předána pečlivě zalaminátovaná a neporušená. Stejně jako u nás musí být do zítřka umístěna v zabezpečené místnosti,“ vysvětluje Vladimír Zelený z krajského odboru školství, mládeže a sportu.

 

K jednotným přijímacím zkouškám se na Vysočině přihlásilo 39 středních škol nabízejících maturitní obory bez rozdílu zřizovatele.  Výsledky zkoušek budou známy 21. dubna do půlnoci u čtyřletých maturitních oborů o den později bude jasno i o výsledcích zkoušek na víceletá gymnázia (šesti a osmiletá). Deset dní od oznámení o přijetí musí žáci odevzdat o zvolené školy zápisový lístek.

 

Počet žáků 9. ročníků v Kraji Vysočina

2014/2015 – 4 059 žáků

2015/2016 – 4 025 žáků

(v těchto počtech nejsou zahrnuti žáci víceletých gymnázií a žáci speciálních 10. tříd)

Zdroj: Kraj Vysočina 


Přijímací zkoušky

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Zítra začínají na Vysočině jednotné přijímací zkoušky, vešly se do 42 krabic
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.4.2016 / 14.4.2016

Počet návštěv: 3563
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek