Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Zimní olympiáda dětí a mládeže: Vysočina vládne rychlobruslení

rychlobruslení
Hry IV. zimní olympiády dětí a mládeže pokračovali ve čtvrtek již čtvrtým soutěžním dnem, který přinesl spoustu dramatických okamžiků a který byl pro tým z Vysočiny plný příjemných překvapení – především ve štafetě a skoku na lyžích.
 

 
 

O první překvapení se postarala štafeta děvčat ve sportovním areálu Vesec, když si v závodě 3 x 2,4 km dojela ve složení Barbora Švandová, Kateřina Kovačičová a Vendula Ostrejšová pro třetí místo.

 

Štafety měly na programu i biatlonisté, na které čekal závod 3 x 3 km volnou technikou. Štafeta žákyň ve složení Karolína Otavová, Kristýna Černá a Veronika Křoustková bohužel na medaili nedosáhla, přesto je čtvrté místo pěkným výsledkem. O trochu lépe si vedli žáci ve složení Matouš Slonek, Viktor Beneš a Martin Žák, kteří si za svůj výkon mohli přijít během večerního ceremoniálu pro bronzové medaile.

 

Hokejisté měli ve čtvrtek pouze jeden zápas, o to však byl důležitější, protože výsledek měl rozhodnout o dalším setrvání hokejistů v turnaji. Tým z Vysočiny však neponechal nic náhodě a díky vítězství 4:1 nad Libereckým krajem si zajistil 2. místo ve skupině a postup do pátečního zápasu o bronzovou medaili.

 

O medailové žně se postarali rychlobruslaři. Na dráze 333 metrů se v konkurenci mladších žáků dokázal prosadit Lukáš Anděl a získal 3. místo, mezi staršími žáky vybojoval Petr Trávník 4. místo a Metoděj Renza 3. místo.

Díky výsledkům v jednotlivých disciplínách si výše jmenovaní zajistili umístění mezi elitní šesticí ve víceboji. Lukáš Anděl skončil mezi mladšími žáky na 5. místě, Petr Trávním mezi staršími žáky vybojoval 5. místo, když zaostal těsně, o pouhé dva body, za medailovými příčkami a Metoděj Renza měl pouze jediného přemožitele a získal tak pro Vysočinu další stříbrnou medaili.

Závěr rychlobruslařské soutěže patřil štafetám na 16 kol. Chlapecká štafeta ve složení D. Čermák, L. Anděl, M. Renza a P. Trávník prolétla cílovou páskou o pouhou půl vteřinu za vítěznou štafetou domácího kraje.

 

Fenomenální skokan Viktor Polášek se postaral o již čtvrtou zlatou medaili těchto zimních her v závodu severské kombinace. Po bezkonkurenčně vyhrané skokanské části před sebe ve stopě nikoho nepustil a po čtvrtém dni tak doplnil výsledek krajské výpravy na 4 zlaté, 10 stříbrných a 7 bronzových medailí.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Zimní olympiáda dětí a mládeže: Vysočina vládne rychlobruslení
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.2.2010 / 5.2.2010

Počet návštěv: 7379
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek