Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Zimní olympiáda dětí a mládeže: Vysočina je bronzová!

logo olympiáda 2010
Sportovci z Vysočiny odjížděli koncem ledna do Libereckého kraje na Zimní olympiádu dětí a mládeže s jasným cílem: Zlepšit 10. celkové hodnocení mezi kraji z minulé zimní olympiády. Vysočinu reprezentovala parta velkých bojovníků, kteří nakonec díky svým skvělým výkonům posunuli Vysočinu na perfektní bronzovou příčku. Získali tak i neoficiální ocenění – skokan olympiády.
 

 
 

Poslední den Her IV. zimní olympiády dětí a mládeže se nesl ve znamení hokejového turnaje, vyhlášení výtvarné soutěže a závěrečného ceremoniálu spojeného s vyhlášením celkových výsledků.

Hokejisté nastoupili na led proti jihočechům odhodlaní bojovat o co nejlepší umístění. V první třetině se dostali do vedení 1:0 a soupeře jasně přehrávali. Druhá třetina byla naopak ve znamení převahy soupeře z Jihočeského kraje, když nejprve srovnali na 1:1 a poté zvýšili na 2:1. Hráčům z Vysočiny se nepodařilo proměnit několik šancí, což povzbudilo soupeře a ve třetí třetině postupně zvýšil náskok na konečných 5:1. Díky tomuto zápasu se hokejisté z Vysočiny umístili na tomto turnaji na 4. místě. Útěchou pro tým může být vyhlášení nejlepšího gólmana turnaje, kterým se stal Dominik Svoboda z Vysočiny. Za své vystupování získal tento brankář novou hodnotnou brankářskou výstroj.

 

Vyhlášení celkových výsledků Her IV. zimní olympiády pro děti a mládež ČR skončilo pro kraj Vysočina nad očekávání výborně. Vedoucí výpravy Vilibald Prokop a Petr Horký převzali z rukou náměstka hejtmana Libereckého kraje Radka Cikla cenu za celkové 3. místo v soutěži krajů. „Jedná se o historicky nejlepší umístění našeho kraje za dobu konání Her letní a zimní olympiády pro děti a mládež ČR. O největší bodový přísun do krajské bodové kasičky se postarali biatlonisté, rychlobruslaři a také běžci na lyžích. Svou měrou přispěli i hokejisté a krasobruslařky. Vzhledem k počtu účastníků ve skokanských disciplínách se do celkového hodnocení nepočítali body z těchto soutěží, přestože právě zde jsme měli nejúspěšnějšího sportovce Viktora Poláška, který získal dvě zlaté a dvě stříbrné medaile,“ uvedl Vilibald Prokop.

 

Po slavnostních ceremoniálech došlo ke stažení olympijské vlajky, uhašení olympijského ohně a ukončení Her IV. zimní olympiády dětí a mládeže ČR.

 

Podporu mladým sportovcům vyjádřilo i vedení kraje Vysočina ústy hejtmana Jiřího Běhounka, který se zájmem sledoval úspěchy na hrách zimní olympiády pro děti a mládež ČR a vzkázal všem trenérům i reprezentantům dík za úsilí, snahu a nadšení s jakým reprezentovali Vysočinu.

Úspěšné vystoupení našich sportovců je názorným příkladem, že investice do výchovy, zdraví a sportu a to nejen vrcholového se vyplácejí. Nepřináší totiž pouze sportovní výsledky a radost z úspěchu, ale úspěšní sportovci jsou tím správným a pozitivním příkladem pro ostatní mladé lidi.

 

Celkové pořadí krajů na Hrách IV. zimní olympiádě dětí a mládeže:

1. Liberecký kraj – 175 bodů

2. Jihomoravský kraj – 100 bodů

3. Kraj Vysočina – 91 bodů

 

  • Pravidelné zpravodajství přinášel Vilibald Prokop, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad kraje Vysočina
    mail: prokop.v@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Zimní olympiáda dětí a mládeže: Vysočina je bronzová!
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.2.2010 / 7.2.2010

Počet návštěv: 7304
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek