Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Zimní olympiáda dětí a mládeže: Třetí olympijský den o sobě dali vědět rychlobruslaři

logo olympiáda 2010
Třetí soutěžní den na hrách IV. zimní olympiády dětí a mládeže ČR se nesl pro Vysočinu ve znamení především stříbrných medailí. Během středy získala Vysočina pět stříbrných a dvě bronzové medaile.
 

 
 

O dvě medaile se postarali starší žákyně v bílé stopě Kateřina Ostrejšová a Vendula Ostrejšová. Na trati 2,4 km volnou technikou vybojovala Vendula Ostrejšová 3. místo a Kateřina Ostrejšová 2. místo.

 

Vrcholnou formu potvrdil na skokanském můstku K70 v Harrachově Viktor Polášek. První skok nebyl ideální a stačil na 4. místo, ve druhém kole však dolétnul ze všech skokanů nejdále (68 metrů) a zajistil si tím postup na konečnou stříbrnou pozici.

 

V dobrém světle se nechali vidět naši rychlobruslaři rekrutovaní především z hokejové základny. Ve sprintu na 100m vybojoval mezi mladšími žáky 6. místo Lukáš Anděl a mezi staršími žáky 5. místo Metoděj Renza a 3. místo Petr Trávník. Metoděj Renza přidal k pátému místu ještě stříbrnou medaili na dráze 500 metrů.

 

Biatlonisté měli na středu připravené závody volným stylem s hromadným startem. Kristýna Černá získala cenné body do krajského bodování za 6. místo a o stříbrnou medaili se postarala Karolína Otavová. Rovněž mezi žáky se podařilo vybojovat stříbrnou medaili. Postaral se o ní Matouš Slonek, který mohl bojovat o zlato, nebýt zaváhání při první střelbě.

 

Vysočina se díky výsledkům posunuje vzhůru v hodnocení krajů a již nyní se dá očekávat, že se bude jednat o nejúspěšnější výpravu v historii her dětské olympiády

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Zimní olympiáda dětí a mládeže: Třetí olympijský den o sobě dali vědět rychlobruslaři

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Zimní olympiáda dětí a mládeže: Třetí olympijský den o sobě dali vědět rychlobruslaři
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.2.2010 / 5.2.2010

Počet návštěv: 10032
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek