Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Zimní olympiáda dětí a mládeže: Druhý olympijský den = úroda medailí pro Vysočinu

logo olympiáda 2010
Druhý sportovní den na olympiádě se rozběhla většina sportů a diváci, kteří se chtěli zúčastnit většiny závodů, měli velmi nabitý program. I druhý olympijský den byl pro Vysočinu úspěšný. Našim mladým sportovcům se podařilo vybojovat hned několik medailí a získat tak cenné body pro celkové bodování. Po druhém dni má Vysočina na svém kontě 3 zlaté, 3 stříbrné a jednu bronzovou medaili a dále několik bodovaných míst a díky těmto výsledkům se drží v soutěži krajů v první polovině.
 

 
 

Na úpatí Ještědu zazářili ve slalomu mezi staršími žačkami dvě závodnice. Karolína Bednářová vybojovala v napínavém závodě 6. příčku a nejrychleji mezi připravenými brankami prolétla Veronika Čamková a získala tak v úterý první zlatou medaili.

 

O druhou zlatou se postarala ve Vesci v bílé stopě Vendula Ostrejšová v závodu klasickou technikou a tento úspěch podtrhnula mladší Karolína Ostrejšová 4. místem.

 

Druhý soutěžní den Her ožil také areál Břízky v Jablonci nad Nisou, kam se k rychlostnímu závodu klasickou technikou sjeli biatlonisté, aby absolvovali jednu z nějtěžších disciplín olympiády.

O medaile se mezi mladšími žáky popral Matouš Slonek, který si dělal ambice na nejvyšší příčku, bohužel díky jedné střelbě se musel sklonit před vítězem závodu, přesto je stříbrná medaile úspěchem.

Mezi mladšími žačkami se představila Kristýna Černá a Karolína Otavová, které zabodovali 6. resp. 4. místem.

 

Krasobruslaři završili své vystoupení na ODM 2010 volným programem.  V kategorii mladších žáček nastoupila Adéla Vlasáková, která si po volné jízdě vylepšila svou pozici a mohla tak vystoupit na bronzový stupínek. Mezi staršími žačkami se představila Eliška Pavlasová, která byla pro tuto olympiádu postrašená a přestože závodí mezi mladšími žačkami, dokázala se prosadit i v této kategorii a vybojovala pro sebe i pro Vysočinu celkově 5. místo.

 

Hokejisté zažili na zimním stadionu v Jablonci nad Nisou poměrně úspěšný den. V prvním zápase remizovali 2:2 s Jihomoravským krajem a ve druhém zápase dokázali porazit tým z Ústeckého kraje 2:1 a díky těmto výsledkům jsou stále ve hře o postup mezi nejlepších 6 týmů.

 

Harrachov v úterý ožil závody sdruženářů (Gundersenova metoda). V kategorii starších žáků se představil již ze skoků zlatý Viktor Polášek. V tomto závodě náš sdruženář dokončil skoky na druhém místě a v běžecké stopě si své místo udržel až do konce a rozšířil tak sbírku medailí o stříbro.

 

Výsledky ze závodů 3. 2. 2010 budou na www.kr-vysocina.cz k dispozici opět zítra.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.2.2010 / 3.2.2010

Počet návštěv: 11733
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek