Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina > Aktuality


 

Ženou regionu je provozovatelka koňské záchytné stanice Zuzana Kazdová

Ženou regionu je provozovatelka koňské záchytné stanice Zuzana Kazdová
Prestižní ocenění Žena regionu získala v letošním šestém ročníku v Kraji Vysočina Zuzana Kazdová, která ve svém volném čase provozuje záchytnou stanici pro týrané, nemocné nebo agresivní koně. Pracuje i jako fotografka a vyučuje na Základní umělecké škole Jihlava. Právě tam se 23. března konalo slavnostní vyhlášení tří nejúspěšnějších účastnic letošního ročníku ankety.
 

 
 
Čtyřiatřicetiletá Zuzana Kazdová založila před pěti lety s několika dobrovolníky nedaleko Jihlavy záchytnou stanici koně, kterou prošlo už 35 zvířat. „Je to jediná stanice v Čechách, kde se odborníci dobrovolně starají i o agresivní koně. Pomáháme jim k lepším životním podmínkám a sháníme vlídnější majitele,“ vysvětluje vítězka, která se věnuje i hipoterapii, kterou provozuje v dětských domovech a pomáhá i handicapovaným dětem. 

Na druhém místě na Vysočině skončila Marie Gregorová, která je zakladatelkou obecně prospěšné společnosti Sdílení. Třetí nejvyšší počet hlasů získala Pavla Chadimová, neuvolněná starostka z Heřmanova na Žďársku. 

„Velmi vítám cíl soutěže, kterým je ocenit úsilí výjimečných žen a zviditelnit jejich práci. Letos se znovu ukázalo, že i Kraj Vysočina má nespočet zajímavých a mimořádných žen, které dokáží svým aktivním přístupem motivovat ostatní,“ uvedl senátor Miloš Vystrčil. Soutěž podpořil i Kraj Vysočina.

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 24.3.2015 / 24.3.2015

Počet návštěv: 5116
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek