Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Zemřel Bořivoj Navrátil, velká osobnost české divadelní i televizní scény, muž s velkým srdcem

Bořivoj Navrátil
Ve věku 78 let zemřel včera po těžké nemoci herec Bořivoj Navrátil. Jeho osoba je historicky spjata s prvním vyhlášením Nejvyšších ocenění Kraje Vysočina, které v roce 2008 moderoval a spolupodílel se na jejím scénáři. "Odešel velký muž, moderátor s velkým "M". Muž, který svou hereckou kariéru odstartoval v Horáckém divadle Jihlava a Vysočina zůstala navždy jeho srdeční záležitostí. Díky jeho práci pro film zůstane stále s námi," vzpomíná hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Tvář Bořivoje Navrátila známe například ze snímcků UŽ ZASE SKÁČU PŘES KALUŽE, POZOR VIZITA, SESTŘIČKY nebo z ruském filmu TOLSTOJ. Díky vyholené hlavě si několikrát zahrál i kriminálníky, kupříkladu v jednom z dílů seriálu TŘICET PŘÍPADŮ MAJORA ZEMANA. Ve filmové trilogii o pravěkých lidech OSADA HAVRANŮ, NA VELIKÉ ŘECE a VOLÁNÍ RODU ztvárnil postavu kupce Gera. Divákům ale utkvěl v paměti nejspíš rolí předsedy Světové rady v seriálu NÁVŠTĚVNÍCI a jako podivínský knoflíkář Jiří ve filmu Petra Zelenky KNOFLÍKÁŘI. V posledních letech se v televizi objevil např. jako šéfredaktor v televizním seriálu REDAKCE nebo jako správce krytého bazénu v nekonečném seriálu ULICE. Z nových filmových rolí stojí za zmínku především charismatický hledač pokladů Aaron Cohen z dobrodružného snímku MAHARAL - TAJEMSTVÍ TALISMANU. V divadle byl v poslední době obsazen např. do nové hry Václava Havla Odcházení.  (www.csfd.cz)

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.11.2011 / 1.11.2011

Počet návštěv: 8316
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek