Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Zemědělství na Vysočině stojí na moderních provozech, technologiích a udržitelném rozvoji

zemědělství
Zemědělské družstvo Hrotovice tento týden informovalo o otevření nové haly na výkrm býků s celoroštovou podlahou. Moderní provoz s kapacitou 252 kusů si na pozvání předsedy družstva Bohumíra Hutaře prohlédl i náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku a ekonomiky Martin Kukla. Družstvo hospodaří na 2800 hektarech orné půdy a zaměstnává zhruba stovku lidí především z Hrotovicka a blízkého okolí. Vysočina je stále vnímána jako zemědělský region, v poslední době maximálně využívající nejmodernější chovatelské i pěstitelské postupy a respektující šetrný přístup k přírodě.
 

 
 

Zemědělské družstvo Hrotovice dlouhodobě spolupracuje s krajskou Vyšší odbornou školou a Střední školou veterinární, zemědělskou a zdravotnickou Třebíč. „Už při první návštěvě je zřejmé, že hrotovické družstvo je soběstačná společnost, progresivně vedená a příkladně spolupracující s městem,“ uvedl po návštěvě společnosti Martin Kukla. Kromě chovu skotu, prasat, vlastní pálenice, bioplynové stanice, pěstování obilovin, okopanin atd. bude už zanedlouho družstvo zahajovat chov ryb. Do budoucna by v Hrotovicích rádi produkovali až 40 tun ryb ročně, zaměří se především na sumečky a další trhem žádané druhy ryb.


Foto: Náměstek hejtmana Martin Kukla při prohlídce nové haly ZD Hrotovice/ Martin Kukla a Bohumír Hutař/ Pálenice ZD Hrotovice

ZD HrotoviceZD HrotoviceZD Hrotovice

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Zemědělství na Vysočině stojí na moderních provozech, technologiích a udržitelném rozvoji
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.11.2018 / 7.11.2018

Počet návštěv: 2097
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek