Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Zemědělci z Vysočiny jeli na zkušenou do Maďarska

Bezmála desítka odborníků pracujících v oblasti zemědělství na Vysočině byla součástí krajské delegace, která v závěru listopadu navštívila Maďarsko. Cílem třídenní cesty do regionu Szabolcs-Szatmár-Bereg byla výměna zkušeností v oblasti zemědělství, dotační politiky a nechyběly ani informace o zemědělském školství, šlechtění brambor nebo pěstitelství a chovu hospodářských zvířat.
 

 
 
„Setkali jsme se se zástupci Agrární komory regionu Szabolcs-Szatmár-Bereg. Navštívili jsme zemědělskou střední školu Vay Ádám v Baktalórántháze, zemědělský podnik v Nagykálló, kde úspěšně čerpají z evropských dotačních fondů. Prospěšná byla především výměna kontaktů a zkušeností v oblasti šlechtitelství brambor a nových trendů mezi havlíčkobrodským Výzkumným ústavem bramborářským a maďarskými kolegy,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský, který byl součástí krajské delegace. Maďarští zemědělci mají zájem o pokračování spolupráce. „Nadále si chceme vyměňovat informace a praxí ověřené zkušenosti v oblasti zemědělství, dále také školství, kultury nebo spolupráce místních akčních skupin,“ doplnil Martin Hyský s tím, že maďarské kolegy pozval za příklady dobré praxe na Vysočinu.

Foto: Zprava radní Kraje Vysočina Martin Hyský spolu s prezidentem regionu Szabolcs-Szatmár-Bereg Oszkárem Sestákem a výkonným ředitelem dobročinného fondu ViZa Volodymyrem Čubirkem

maďarsko

  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Zemědělci z Vysočiny jeli na zkušenou do Maďarska
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2019 / 3.12.2019

Počet návštěv: 1683
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek