Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Země živitelka slaví 40. narozeniny a Kraj Vysočina slaví s ní

Země živitelka slaví 40. narozeniny a Kraj Vysočina slaví s ní
Dnes ráno otevřelo výstaviště v Českých Budějovicích návštěvníkům své brány v rámci výstavy Země živitelka 2013. Největší tuzemská přehlídka venkova, zemědělské výroby a potravinářské produkce slaví v tomto roce 40. výročí a ani letos nechybí mezi vystavovateli Kraj Vysočina se svou chutnou prezentací. „Tentokrát budou hlavním tématem našeho stánku sýry z Vysočiny, doplněné o nezbytnou ochutnávku a soutěžní anketu. Stánek v originální krajské grafice bude na tradičním místě u hlavního vchodu do moderního pavilonu T,“ zve na výstavu Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství. Na českobudějovické výstaviště dnes zavítal také prezident Miloš Zeman a ministr zemědělství Miroslav Toman.
 

 
 

V anketě o nejchutnější sýr z Vysočiny vybírali návštěvníci mezi pěticí výrobků různé barvy, vůně i struktury – Kastelán z Jaroměřic nad Rokytnou, Pařeňák z Kadova, Zlatá Praha z Polné, Čerstvý nezrající sýr z Úhořilky, Balsýr ze Žirovnice. Za odevzdání hlasovacího lístku se tři z nich radovali z balíčků regionálních sýrů.

 

Vedle sýrů se na stánku Kraje Vysočina představí také výrobky oceněné v letošním roce v soutěži Regionální potravina. Bioklobásy, lovecký salám, perníkové preclíky nebo medovina budou až do 3. září lákat milovníky dobrého jídla a kvalitních potravin na Vysočinu. Soutěž Regionální potravina organizuje v Kraji Vysočina Agrární komora Třebíč.

 

Na českobudějovickém výstavišti bude část výstavních prostor pavilonu T vyhrazena také prezentaci evropských regionů. Kraj Vysočina jako člen Evropského regionu Dunaj-Vltava představí novou kuchařku s 28 tradičními recepty z jednotlivých partnerských regionů.

 

Země živitelka: 29. 8. – 3. 9. 2013

 

Více informací na:

http://www.vcb.cz/aktuality/94-slavnostni-zahajeni-40-rocniku-zeme-zivitelky

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Země živitelka slaví 40. narozeniny a Kraj Vysočina slaví s ní
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.8.2013 / 29.8.2013

Počet návštěv: 11509
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek