Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Zdravý životní styl je pro školy v regionu samozřejmostí

Ilustrační foto
Zástupci základních škol z Kraje Vysočina měli tento týden možnost inspirovat se a rozšířit své aktivity v oblasti zdraví, bezpečnosti, pohybu a spolupráce v rámci sítě škol. V rámci projektu Podpora zdravého životního stylu ve školách v Kraji Vysočina, který je podpořen z Evropského sociálního fondu, se vybraní pedagogové sešli na konferenci, která shrnula a představila nové činnosti, které mají v mladé generaci vzbudit zájem o zdravou výživu, netradiční pohybové aktivity a bezpečnost silničního provozu. Konference se konala pod záštitou radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jany Fialové.
 

 
 

„V současné době je stále náročnější připravit projet podpořený z evropských fondů tak, aby byl originální, zaměřený na specifickou cílovou skupinu, a navíc tuto skupinu tématem zaujmout. V případě podpory zdravého životního stylu jsme vsadili na spolupráci s osvědčenými partnery – Státním zdravotním ústavem a BESIPEM,“ uvedl při zahájení konference ředitel pořádající organizace Vysočina Education Roman Křivánek. Pořadatelé konference důsledně dbali na praktický dopad nabídnutých přednášek, proto v závěru konference došlo i na seznámení s novou pohybovou disciplínou – disgolfem. „Jde o sportovní hru, která zaujme hodně dětí, navíc levnou a dostupnou, s jednoduchými pravidly, děti se ji rychle naučí, samy si hlídají pravidla a hlavně není zde příliš prostoru pro hádání,“ zhodnotila po turnaji za organizátory Lenka Malenovská.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Zdravý životní styl je pro školy v regionu samozřejmostí
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.10.2014 / 9.10.2014

Počet návštěv: 4296
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek