Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Zdravotnictví: Situace na Vysočině se nemění. Lékaři trvají na svých výpovědích

Zdravotnictví: Situace na Vysočině se nemění. Lékaři trvají na svých výpovědích
Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek se dnes setkal plánovaně s řediteli všech pěti krajských nemocnic ve věci dalších řešení důsledků výzvy Děkujeme, odcházíme! "Musím, ač nerad, konstatovat, že personální situace podložená podanými výpověďmi, se v našich nemocnicích nezměnila. Nezaznamenali jsme žádný posun a nejsou žádné náznaky z řad lékařů, že by mohlo dojít ke zvrácení jejich rozhodnutí," konstatoval hejtman Jiří Běhounek. Pozice a význam jednotlivých nemocnic by kraj měl rád na stole v první polovině února. Hejtman dnes velice důrazně upozornil, že veškerá opatření, která budou navržena, nesmí v žádném případě ohrozit ty lékaře a ostatní zdravotnický personál, který v nemocnicích zůstává a bude dál zajišťovat potřebnou péči.
 

 
 

"Ze strany nemocnic jsme opětovně upozorňováni na fakt, že lékaři ve výpovědi nemají zájem na poškození dobrého jména krajského zdravotnictví, neboť proti němu není protest namířen. Za to jsem velice rád. Bohužel občan - pacient, to patrně bude vidět jinak," doplnil hejtman Běhounek s tím, že stále platí, že pouze jedna nemocnice (Nemocnice Pelhřimov) v kraji bude od března schopna zajistit péči na oddělení ARO a intenzivní péči.

 

Hejtmana Vysočiny čeká v tomto týdnu další intenzivní vyjednávání o situaci, přestože řešení je v rukách Vlády ČR a ministerstva zdravotnictví. Startem je zítřejší slyšení většiny aktérů na půdě Senátu Parlamentu České republiky organizované předsedou Milanem Štěchem. „Souhlasím s názorem ostatních hejtmanů, že má-li dojít k pozitivnímu zvratu, musí se tak stát nejpozději do konce ledna. Poté, už musíme v nemocnicích prakticky řešit dopady této rozvinuté krize,“ dodává Jiří Běhounek.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Zdravotnictví: Situace na Vysočině se nemění. Lékaři trvají na svých výpovědích
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 17.1.2011 / 17.1.2011

Počet návštěv: 21469
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek