Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Zdravá města řešila otázku obezity dětí a jak jí předcházet

zdravý
V úterý 16. dubna se v sídle Kraje Vysočina uskutečnila první část z cyklu seminářů na téma podpora zdraví ve Zdravých městech, kterou ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem a Zdravým Krajem Vysočina zorganizovala Národní síť Zdravých měst ČR. Z úst odborníků na danou problematiku se účastníci dozvěděli informace o vlivu životního stylu na zdraví dítěte, a také jaké jsou důsledky nedostatku pohybu na dětský organismus. Zástupci Sportovní akademie Jihlava dále představili pohybové aktivity pro děti.
 

 
 

Následující blok byl věnován inspiraci z praxe. Během něj zaznělo, jak mohou obce podpořit pohyb a jaké aktivity se zaměřením na prevenci dětské obezity lze realizovat. Zároveň byla představena možnost spolupráce se Státním zdravotním ústavem.


„Jsem velice rád, že dnešní seminář byl zaměřen právě na toto velice aktuální téma. Je třeba o narůstající epidemii dětské obezity otevřeně hovořit a hledat cesty k jeho řešení. Jenom dlouhodobá systematická práce může přinést výsledky,“ uvedl Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, který akci poskytl záštitu.


Kontakt: Mgr. Gabriela Šmikmátorová, koordinátorka projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, tel.: 564602586, e-mail: smikmatorova.g@kr-vysocina.cz


Podpořeno finančními prostředky Evropského sociálního fondu, které byly na realizaci projektu poskytnuty z Operačního programu Zaměstnanost.

esf

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Zdravá města řešila otázku obezity dětí a jak jí předcházet
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.4.2019 / 18.4.2019

Počet návštěv: 4472
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek