Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné skleněnou medailí


 

Zdeněk Martínek

Zdeněk Martínek
Oceněn v roce 2018.
 

 
 

Speciální pedagog a etoped Zdeněk Martínek je uznávaným odborníkem na problematiku agresivity a šikany.

 

V roce 1991 nastoupil Zdeněk Martínek do pedagogicko-psychologické poradny v Pelhřimově jako speciální pedagog. Zpočátku se věnoval zejména diagnostice a nápravě specifických poruch učení, byl u založení prvních dyslektických tříd v Pelhřimově a Humpolci, řadě dětí s dyslexií pomohl zvládnout úskalí základní, střední, ale i vysoké školy. Pro tyto děti vytvořil speciální čítanku, která je dodnes velmi žádaná mezi učiteli základních škol i rodiči.

Postupem času se začal více věnovat problematice poruch chování. V poradně zastával a dosud zastává pozici metodika prevence. Spolupracuje se školními metodiky prevence, podílí se na jejich vzdělávání, ale také na vzdělávání pracovníků poraden a speciálněpedagogických center, pracovníků sociálně-právní ochrany dětí, trenérů sportovních oddílů nebo policistů pracujících s mládeží v Kraji Vysočina.

Zdeněk Martínek se stal uznávaným odborníkem na problematiku agresivity a šikany. Jeho kniha „Agresivita a kriminalita školní mládeže“ již doznala druhého, rozšířeného vydání. Jeho přednášky a semináře absolvovaly bezmála tisíce učitelů a rodičů v celé republice. Jeho program pro práci s narušeným kolektivem se stal základem celonárodní strategie boje s šikanou na školách. Je členem lektorského týmu ministerstva školství „Společně proti šikaně“.

Zdeněk Martínek je výborným kolegou a kamarádem. Nesmírně pracovitý, spolehlivý, vstřícný. Svoji náročnou práci vyvažuje působením v ochotnickém spolku Rieger v Pelhřimově. Odehrál již 36 divadelních sezón a ztvárnění jeho rolí patří k vskutku nezapomenutelným zážitkům.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 16.1.2019 / 16.1.2019

Počet návštěv: 7067
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies