Cesta: Titulní stránka > Miroslav Houška - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Závěrečná konference projektu ON THE ROAD v Náměšti nad Oslavou

Použití moderních digitálních technologií při monitoringu stavu pozemních komunikací a řešení problémů s údržbou silniční sítě bylo hlavním tématem závěrečné přeshraniční konference projektu ON THE ROAD, která se uskutečnila ve středu 1. června 2022 v Náměšti nad Oslavou. Partnery projektu jsou Kraj Vysočina, Krajská správa a údržba silnic Vysočiny a země Dolní Rakousko.
 

 
 

„Přeshraniční projekt ON THE ROAD umožnil všem partnerům navázat užší spolupráci v oblasti správy a údržby silnic a inspirovat se příklady dobré praxe na obou stranách hranice,“ zmínil v úvodu konference náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky, dopravy a silničního hospodářství Miroslav Houška, který zároveň vyzdvihl dlouhodobou spolupráci Kraje Vysočina a Dolního Rakouska.

Odborníci představili na konferenci například zapojení robotického plotteru do procesu automatizovaného předznačení silnic na dolnorakouské silniční síti nebo informační systém a elektronizace podpůrných nástrojů, které pro svoji práci využívá Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Zajímavé bylo také představení systému hospodaření s vozovkou ze strany Ředitelství silnic a dálnic ČR. Konference byla zakončena panelovou diskuzí na téma Perspektivy digitalizace silničního hospodářství.

 

Projekt ON THE ROAD je z 85 % spolufinancován z prostředků Fondu malých projektů, který je součástí operačního programu Interreg V-A Rakousko – Česká republika 2014–2020.


vlajka EU

 

InterRegdokumentární foto


  • Radek Žižka, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.6.2022 / 3.6.2022

Počet návštěv: 404
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies