Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Zavedení zvláštního režimu v Domově pro seniory Humpolec

Tento týden proběhlo v Domově pro seniory Humpolec testování na COVID-19. S ohledem na potvrzení výskytu nemoci u 11 klientů a jednoho zaměstnance byly v Domově pro seniory Humpolec, pracoviště na Lužické ulici od 3. září 2020 na nezbytně nutnou dobu ukončeny návštěvy. Během následujících dní bude postupně protestována minimálně dvacítka zaměstnanců a všichni klienti příslušného oddělení. Vedení domova okamžitě přijalo zpřísněná hygienická opatření, opatření týkající se oddělení provozů nebo stravování, zastaven je nástup nových klientů, přijata byla nutná organizační opatření. Vedení domova je v permanentním kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí se sídlem v Jihlavě, která definuje nutná opatření odpovídající situaci. O aktuálním stavu byl informován zřizovatel Kraj Vysočina.
 

 
 

Zaměstnanci domova byli okamžitě vybaveni ochrannými pomůckami, kterými je domov na pokyn zřizovatele dostatečně předzásoben. Okamžitě byla nabídnuta i využita metodická podpora zřizovatele. Zaměstnanci v ostatních provozech pracují v obvyklém režimu, byli o situaci informováni, stejně jako rodiny klientů z provozu Lužická. Zákaz návštěv se však vztahuje na všechna pracoviště domova, tedy i na pracoviště Máchova. Zaměstnanci jednotlivých pracovišť se v rámci předepsaných směn nepotkávají. 


Zdravotní stav většiny klientů domova je dobrý, nemoc probíhá s mírnými až zanedbatelnými příznaky, pouze dvě klientky musely být k dnešnímu dni hospitalizovány. Také proto je úkolem vedení domova i zřizovatele všemi dostupnými způsoby provoz prozatím zachovat v režimu, který doporučí krajská hygienická stanice. V péči domova je nyní celkem 162 klientů, jejichž průměrný věk je 82 let. Domov funguje na dvou adresách, a to ulice Máchova – kapacita 88 klientů a ulice Lužická – kapacita 74 klientů. Patří k největším v Kraji Vysočina.


Vedení a tým sociálních i dalších pracovníků Domova důchodců Humpolec děkuje všem za podporu, kterou nyní budeme velice potřebovat. Stejně jako jindy nám jde o to, abychom našim klientům zajistili a poskytli kvalitní službu. Kontakty klientů s rodinami budou i nadále zajišťovat naše sociální pracovnice. 


  • tisková zpráva Domova pro seniory Humpolec

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.9.2020 / 4.9.2020

Počet návštěv: 1541
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies