Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Zateplení ZZS Kraje Vysočina dokončeno

Objekt Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Kraje Vysočina prošel náročnou rekonstrukcí zaměřenou na snížení energetické náročnosti. Výměna okenních a dveřních výplní, zateplení obvodového pláště a střechy. To jsou hlavní opatření, která již nyní vedou ke snížení spotřeby energií a snížení emisí skleníkových plynů. Kraj Vysočina získal na zateplení ZZS podporu z finančních prostředků EU.
 

 
 

„Stavební práce byly zahájeny v září 2017, avšak kraj musel v dubnu 2018 odstoupit od smlouvy se zhotovitelem, který nemohl vůči nám plnit své závazky. Kraji Vysočina se podařilo u Řídícího orgánu Operačního programu Životní prostředí vyjednat možnost prodloužení termínu dokončení prací, aby tak nebyla ohrožena několikamilionová dotace a samotná realizace projektu. Práce tak mohly pokračovat a dílo dokončil nově vybraný zhotovitel,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla. Rekonstrukce probíhala za provozu a zahrnovala výměnu oken i na zdravotnickém operačním středisku (dispečinku), který byl na jeden květnový týden přesunut do Havlíčkova Brodu, aby byl zajištěn bezproblémový provoz záchranky.


Celkové výdaje tohoto projektu s názvem „Úspory energií – ZZS Kraje Vysočina“, který je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí, činí více jak 15 miliónů korun s využitím dotací tři milióny korun.

 

Publicita - Fond soudržnostiZZS KV

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.10.2019 / 1.10.2019

Počet návštěv: 2044
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek