Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Zástupci sociálních organizací předávali i sbírali zkušenosti na Slovensku a Ukrajině

Zástupci sociálních organizací předávali i sbírali zkušenosti na Slovensku a Ukrajině
Ředitelé a pracovníci krajských příspěvkových organizací ze sociální oblasti se v úterý 17. července vrátili z pracovní cesty po Slovensku a Zakarpatské oblasti Ukrajiny. V průběhu týdne navštívili několik zařízení sociálních služeb, kde se seznámili jak s chodem jednotlivých organizací, tak i se způsobem poskytování sociálních služeb nebo formou jejich financování.
 

 
 

V průběhu šesti dní se uskutečnily tři návštěvy na Slovensku a pět návštěv v zařízeních sociálních služeb na Ukrajině. „První zastávkou bylo zařízení ve slovenském Zavaru u Trnavy, kde je „Dom sociálnych služieb HUMANUM Zavar”, který je partnerským domovem našeho Domova Jeřabina Těchobuz,” uvedla Táňa Křížová z krajského odboru sociálních věcí. V Zakarpatí byl na programu cesty ústav sociální péče v Mukačevu a také návštěva domova pro seniory ve Vinohradivu, se kterým již v minulosti uzavřel partnerství Domov důchodců v Proseči u Pošné. Poslední den pobytu na Ukrajině strávili odborníci v ústavu sociální péče v Tjačevu, postaveného s přispěním Kraje Vysočina. Na zpáteční cestě se skupina zastavila ještě ve dvou domovech pro seniory v Bardejově.

 

Po celou dobu pobytu na Ukrajině účastníky doprovázel pracovník oblastní administrace, který společně s představiteli jednotlivých zařízení sociálních služeb trpělivě odpovídal na mnohé dotazy českých pracovníků sociálních služeb. Nejčastěji dotazy směřovaly na způsob financování sociálních služeb, počet uživatelů a pracovníků v jednotlivých organizacích, popis denních činností uživatelů služeb a řada dotazů se týkala terénních služeb na Ukrajině. Při závěrečném setkání s představiteli státní správy došlo i k navázání další spolupráce a pozvání zástupců z Ukrajiny do zařízení sociálních služeb na Vysočině.

 

„Další cesta na Ukrajinu bude spojena s předáním daru pro zařízení sociálních služeb v ukrajinském Vinohradivu. Tamní zařízení získá postele, které sice již přestaly sloužit v zařízení sociálních služeb na Vysočině, ale technický stav umožní jejich další využití v Zakarpatí,“ doplnila Táňa Křížová.

 

 

 

Zástupci sociálních organizací předávali i sbírali zkušenosti na Slovensku a Ukrajině

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Zástupci sociálních organizací předávali i sbírali zkušenosti na Slovensku a Ukrajině
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.7.2012 / 19.7.2012

Počet návštěv: 15932
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek