Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2016 > Červenec


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Zástupci Pardubického kraje se přijeli inspirovat na Vysočinu

Návštěva z Pardubického kraje
V minulém týdnu navštívili Kraj Vysočina zástupci Pardubického kraje v čele s krajským radním za sociální věci a neziskový sektor Pavlem Šotolou. Ústředním tématem společného setkání byla transformace sociálních zařízení. „Kolegové ze sousedního kraje přijeli získat nové poznatky a informace o tom, jak projekt transformace funguje v praxi. Vysočina už má transformovaná tři zařízení a výsledky se opravdu dostavily,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Na úvod si pardubičtí prohlédli Domov Ždírec, který se řadí mezi nejmodernější zařízení svého druhu v regionu. Následovala zastávka v Domově Kamélie Křižanov a prohlídka transformovaného bydlení ve Velkém Meziříčí. „Ve dvou domácnostech tady žije 12 klientů, kteří se lehce sžili s novým prostředím. Pracují, chodí do školy, navštěvují sousedy,“ popsala ředitelka Domova Kamélie Křižanov Silvie Tomšíková.


Posledním navštíveným zařízením byl Domov bez zámků v Náměšti nad Oslavou, kde byl představen úspěšný projekt Kavárny Pohodička. „Ukázali jsme zařízení, která se díky transformaci proměnila. Zmínit je třeba také pozitivní dopad na klienty,“ doplňuje radní Petr Krčál.


Pardubický kraj má připraveny transformační plány šesti svých organizací, které poskytují pobytové sociální služby lidem se zdravotním postižením. Jsou jimi Domov na hradě Rychmburk, Domov pod hradem Žampach, Domov na zámku Bystré, Domov na rozcestí Svitavy, Domov u studánky Anenská Studánka a Domov pod Kuňkou Ráby.


Radní Petr Krčál s protějškem z Pardubického kraje Pavlem Šotolou

Radní Petr Krčál s proštějškem z Pardubického krajeRadní Petr Krčál obdarovává klienty

Radní Petr Krčál obdarovává klientyTransformované bydlení Velké Meziříčí

Transformované bydlení Velké Meziříčí

  • Aleš Urban, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: urban.a@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Zástupci Pardubického kraje se přijeli inspirovat na Vysočinu
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 12.7.2016 / 12.7.2016

Počet návštěv: 2513
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek