Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace > Právní předpisy kraje


 

Zástupci kraje Vysočina uctili památku vzniku Československa při pietních aktech

Zástupci kraje Vysočina uctili památku vzniku Československa při pietních aktech
Oslavy vzniku samostatného Československa z roku 1918 dnes provázely pietní akty po celé Vysočině. Na Ústředním hřbitově v Jihlavě uctili památku zástupci kraje Vysočina. Své květiny položili k památníku Zaváté šlépěje Martin Hyský, radní kraje Vysočina a spolu s ním i Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina. V obci Polnička pronesl proslov k událostem z roku 1918 Petr Krčál, radní kraje Vysočina.
 

 
 

„Velkou zásluhu na demokratickém charakteru nového státu měl především jeho první prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Tento velký obdivovatel americké demokracie se velmi přičinil o to, aby se Československo stalo moderním demokratickým státem s vyspělým tržním hospodářstvím,“ neopomenul dodat při slavnostním proslovu u památníku Zaváté šlépěje Martin Hyský, radní kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

 

„Československo například zavedlo jako jeden z prvních států Evropy volební právo pro ženy a 8 hodinovou pracovní dobu. Nyní tyto záležitosti považujeme za běžný evropský standard, ale v době vzniku Československa tomu tak rozhodně nebylo,“ pronesl při svém projevu v Polničce Petr Krčál, radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Zástupci kraje Vysočina uctili památku Československa při pietních aktech
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 27.10.2010 / 27.10.2010

Počet návštěv: 19948
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek