Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Zastoupení Kraje Vysočina v Bruselu změnilo adresu

Zastoupení Kraje Vysočina v Bruselu změnilo adresu
Po sedmi letech na adrese rue du Commerce změnil 1. září 2018 Kraj Vysočina adresu svého zastoupení v Bruselu na Place de Jamblinne de Meux 31. „Kancelář se nachází v blízkosti evropských institucí. Je v domě, který vlastní Plzeňský kraj. Kancelář zde má i Jihomoravský kraj. Tyto české kraje jsou našimi partnery v řadě aktivit a bude takto možné lépe koordinovat prosazování společných zájmů. Je to nová příležitost posílení spolupráce mezi českými kraji v Bruselu,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Důvodem pro plánované stěhování kanceláře bylo neprodloužení dosavadní nájemní smlouvy. Kraj Vysočina byl ve stejné době osloven ze strany Plzeňského kraje s nabídkou společné adresy. „Nadále zůstáváme v kontaktu se zastoupením Dolního Rakouska, s nímž Kraj Vysočina v Bruselu spolupracuje, sdílí informace a dosud jsme s ním též sdíleli kancelářské prostory. S Dolním Rakouskem Vysočina i další evropské regiony lobbují za zachování a modernizaci politiky soudržnosti v příštím víceletém rozpočtu EU na roky 2021 - 2017. Je to dlouhodobý cíl, který přinesl již své výsledky v návrhu rozpočtu, který Evropská komise zveřejnila v květnu 2018,“ říká Jan Skála ze zastoupení Kraje Vysočina v Bruselu. 

Současný model „nestálého zastoupení“ Kraje Vysočina v hlavním městě EU funguje v praxi tak, že zástupce Kraje Vysočina do Bruselu jezdí v pravidelném intervalu plnit zadané úkoly a vyřizovat aktuální záležitosti. Zprostředkovává jednání a cesty členů krajské samosprávy, získává a udržuje kontakty a podílí se na přípravě a organizaci akcí, jichž se kraj účastní. Chod kanceláře v rámci své praxe zajišťují také studenti vysokých škol, jejichž pobyt je hrazen z evropského programu Erasmus +. Více o kanceláři zde: https://www.kr-vysocina.cz/uvod/d-4000048/p1=1181 .

 

Brusel

  • Jan Skála, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.9.2018 / 20.9.2018

Počet návštěv: 5447
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies