Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina


 

Zasedání Krizového štábu Kraje Vysočina: Ve spolupráci s obcemi je kraj připraven navýšit kapacity pověřených školských zařízení

 

 
 

- Informace Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě: Za posledních pět dní narostl počet pozitivně testovaných o 2 404 případů, celkem je k dnešnímu dni v regionu 7 860 nevyléčených.


- Denní průměr počtu uskutečněných odběrů vzorků na COVID-19 u indikovaných pacientů a samoplátců se na Vysočině vyšplhal na číslo 1 470, při zohlednění interních odběrů nemocnic a samoodběrů v ústavech sociální péče a domovech pro seniory se Vysočina s denním průměrem dostává na číslo cca 1 800 odběrů. Termíny objednávání k testování se pohybují od 3 do 6 dnů. Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka je nyní limitujícím faktorem nedostatek personálu.

 

- K 1. 11. 2020 hlásí krajské nemocnice na Vysočině 51 osob s COVID-19 na JIP, 35 osob potřebuje umělou plicní ventilaci, 397 osob je hospitalizováno (toto číslo se v čase  příliš nemění), nemocnice postupně posilují lůžkovou kapacitu, k 1. 11. 2020 bylo obsazeno 81 % lůžek standardní péče vyhrazených pro COVID-19.  389 zaměstnanců nemocnic má potvrzenu diagnózu COVID-19, 68 jich je v karanténě (k 29. 10. bylo nemocných 407 zdravotníků a pracujících v nemocnicích, 80 karantén)


- Hejtmanstvím pověřená školská zařízení starající se o děti rodičů exponovaných profesí se nyní starají o 184 dětí. Největší zájem je stále o služby ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod, Wolkerova, v jejich péči je čtyřicítka dětí a ZŠ Rošického Jihlava, která se stará o 23 dětí. Všem patnácti subjektům i jejich zřizovatelům Kraj Vysočina i touto cestou děkuje za pomoc a ochotu ke spolupráci. Podle vedoucího odboru školství Krajského úřadu Kraje Vysočina Kamila Ubra je kapacita těchto školských zařízení nyní dostatečná. Přesto se může stát, že v některých městech by se mohl zájem blížit k hranici kapacity. V takovém případě bude Kraj Vysočina jednat s příslušnými ORP o navýšení kapacit nebo rozšíření počtu škol.

 

- Na informační  lince Kraje Vysočina nyní poskytují informace tři desítky školených operátorů. Denně odbaví až 700 hovorů, linka funguje od 8 do 22 hodin, sedm dní v týdnu. Ze statistik vyplývá, že linka je využívána i o víkendu, kdy operátoři odbaví cca 250 hovorů denně. Podle informací Petra Pavlince, vedoucího odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina narostl v posledním měsíci počet odbavených hovorů dvojnásobně. Nejčastější dotazy se týkají posouvání termínů testování, registrací odběrů na základě vydané eŽádanky, slučování odběrů členů jedné domácnosti do stejného místa.


- Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný informoval, že stále pozitivní bezpříznakoví pacienti nevyžadující už lékařskou neodkladnou péči budou moci být na konci karantény přemístěni do péče zařízení Vysočinské nemocnice, pracoviště Humpolec. Vedení společnosti se nyní domlouvá s Krajem Vysočina na spolupráci.


- Zasedání Krizového štábu Kraje Vysočina se účastnila také ředitelka Věznice Světlá nad Sázavou Monika Myšičková. Informovala o organizaci práce ve věznici v době nouzového stavu. Ženská věznice nyní neeviduje žádnou odsouzenou s pozitivním testem na COVID-19. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek ustavil pracovní skupinu, která bude řešit případné konkrétní záležitosti spojené s fungováním věznice. V rámci skupiny budou angažováni zástupci věznice, krajské hygienické stanice, policie, hasičského záchranného sboru, ale i krajského odboru zdravotnictví.


- Informace Krajského vojenského velitelství Jihlava: Na základě žádosti bude asistence Armády ČR v Senior Home Telč prodloužena do 10. 11. 2020.  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 2.11.2020 / 2.11.2020

Počet návštěv: 1874
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies