Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Zaměstnavatelé z Vysočiny oceňují originální krajské technické projekty

Technické fórum 2016
Nadchnout žáky základních škol pro studium technických nebo řemeslných oborů je stále složitější. Kraj Vysočina už několik let pracuje s budoucími středoškoláky od základních škol. Výsledky dlouhodobé, aktivní a cílené publicity teď dělají vedení Kraje Vysočina radost. Na technických i řemeslných oborech studuje cca 55 - 60 % středoškoláků. Zájem o tento druh perspektivního studia je dán atraktivitou studia samotného, ale také hodnotou volitelných aktivit. Výsledky vlastních projektů byly odborné veřejnosti prezentovány v rámci tematické konference Technické fórum Kraje Vysočina 8. června 2016. Mezi osobnostmi, které letos převzaly nad Fórem záštitu, figuruje prezident České republiky Miloš Zeman.
 

 
 

Pozvání na Technické fórum pořádané Krajem Vysočina, stejně jako v loňském roce, přijali zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva průmyslu a obchodu, Hospodářské komory, personálních agentur, středních škol, podniků i profesních uskupení. „Celá řada akreditovaných účastníků už předem avizovala, že přijíždí především načerpat inspiraci pro náborové aktivity. Know-how projektu Kraje Vysočina Stavíme z Merkuru nebo Postav si své auto se úspěšně šíří republikou a pokud i v jiných krajích, stejně jako na Vysočině, pomůže nadchnout náctileté pro technické obory, pak budeme jen rádi,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. V rámci svého příspěvku také představila výsledky implementace technických projektů na středních školách. Originální projekt Postav si své auto nadchl sedm škol s technickými obory. Z projektu s cílem postavit funkční vůz nakonec vyrostla obrovská fanouškovská aktivita, která na sebe nabalila nejen prezentační jízdu regionem a představení celé flotily v obchodním centru, ale také jízdu za hranice kraje čítající více než 300 km. „Projekt Postav si své auto oslovil více než jen konstruktérské týmy. Projektem žily celé školy, rodiny a v závěru i města a firmy, které se velice ochotně k novince přihlásily. Rada Kraje Vysočina proto tento týden odsouhlasila další peníze, za které se skládačka auta koupí pro technické školy i příští rok. Navíc se nám konstruktérská rodina rozroste o další dvě krajské školy – Českou zemědělskou akademii v Humpolci a o Hotelovou školu Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí,“ říká Jana Fialová.

 

Bez jakékoli státní nebo evropské dotace, tedy stejně jako v letošním školním roce, chce Kraj Vysočina podle informací náměstka hejtmana Kraje Vysočina Libora Joukla příští školní rok rozjet další projekt. Naváže na ten s názvem Postav si svůj dům a bude určen žákům druhých stupňů základních škol a středním průmyslovým školám stavebním. „Jde o práci se stavebnicí Teifoc. Chceme novou nastupující generaci stavařů oslovit už na základních školách. Set stavebnice pro školy obsahuje kvalitní kopie skutečných cihel, a děti si tak mohou postavit svůj první dům podle přiloženého návodu i podle své fantazie. Práce s touto pomůckou bude podporovat jemnou motoriku, fantazii, preciznost a prověří také trpělivost,“ popisuje Libor Joukl. Právě v těchto dnech finišuje odborný tým s přípravou metodiky pro práci se stavebnicí Teifoc a žáci základních škol se od nového roku mohou těšit jak na stavebnici, tak na novou soutěž.

 

V rámci Technického fóra 2016 byla ve speciálním bloku prezentována kompletní množina podpůrných projektů ve školství realizovaná Krajem Vysočina. Pořadatelé nabídli také pohled druhé strany, tedy ředitelů středních škol, kteří vyhodnotí výsledný efekt těchto projektů.

Konference byla, stejně jako v loňském roce, určena také personalistům a HR managerům firem, kteří ji chápou jako příležitost komunikovat i se školami, které nepůsobí v jejich spádové oblasti.

 


Záštitu nad akcí převzali prezident ČR Miloš Zeman, předseda Vlády ČR Bohuslav Sobotka, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a viceprezident Hospodářské komory ČR Michal Štefl.

Letošní rok byl vyhlášen Rokem řemesel. Technické fórum 2016 bylo jedním z příspěvků Kraje Vysočina k této kampani.

Partnery letošního Technického fóra Kraje Vysočina byly společnosti Bosch Diesel Jihlava, PSJ JIhlava a PKS Žďár nad Sázavou.


Technické fórum 2016

Technické fórum 2016

Technické fórum 2016

 • tisk@kr-vysocina.cz

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.6.2016 / 8.6.2016

Počet návštěv: 2699
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek