Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport > Financování


 

Záměrem OI Kraje Vysočina je umožnit připojení ORP k CMS skrze infrastrukturu sítě ROWANet a ITS-NGN.

 

Odkazy


 
 

Po dohodě s pracovníky České pošty by mělo dojít k IP segmentaci jednotlivých ORP na rozšířený rozsah (oproti současnému) takovým způsobem, aby jednotlivá PC měla IP adresu ve vyhrazeném subnetu. Na základě IP by se pak PC autorizovalo na FW CMS a zde by mu byl umožněn přístup k jednotlivým aplikacím a databázím. Roztřídění, jaké PC má přístupoval do kterého aplikačního segmentu, bude na rozhodnutí informatika ORP dle potřeb a oprávnění daného zaměstnance.

 

Požadavky z ORP na zpřístupnění/znepřístupnění konkrétní IP adresy a dané evidence/aplikace by sbíral pracovník Odboru Informatiky Kraje Vysočina (dálej jen OI), udělal by prvotní validitní ověření požadavku a sumárně požadavky předával k řešením správcům CMS na ČP.

 

Stejným způsobem by prvotní odvolací institucí v případě problémů s konektivitou měl být OI, který ověří primární routing v rámci AS (autonomního systému) do sítě ITS-NGN a zjistí stav své infrastruktury. V případě problémů na straně CMS bychom zadali požadavek u ČP na řešení problému.

 

Brána přiděleného rozsahu pro ORP bude naadresována na PE prvku sítě ROWANet v každé jednotlivé lokalitě, kde bude dále probíhat routing přes MPLS síť až na předávací bod sítě ITS-NGN.

Připojení do sítě ITS-NGN bude fyzicky plně redundantní na minimální rychlosti 1Gbps s možností upgrade na 10Gbps. Veškerá infrastruktura sítě ROWANet je škálována na maximální dostupnost a propustnost.

 

Petr Málek, odbor informatiky

 
 
Zodpovídá: Ing. Karel Žák
Vytvořeno / změněno: 8.2.2012 / 8.2.2012

Počet návštěv: 17334
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek