Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Zalesňování běží naplno

Podzimní období zalesňování holin po těžbě je tady a vlastníci lesa si jsou toho vědomi. Pokud je to možné, pustili se do práce a osazují paseky, aby sazenice do mrazu stihly zakořenit a v dobré kondici přečkaly zimu. Podzimní termín zalesňování je vhodný zejména pro listnáče – např. buky, duby, lípy, javory, třešně. Práce se zalesněním je dost a zalesnit bukem či dubem hektarovou paseku znamená vysázet cca 10 000 sazenic.
 

 
 

„Právě na téma zalesňování kalamitních holin Kraj Vysočina připravil krátký instruktážní film s názvem Obnova lesa. Spot je reakcí na mnohé dotazy, kterými jsme doslova zavaleni a mohl by ulehčit práci i odborným lesním hospodářům, na které se obracejí vlastníci lesa. Je přístupný na www.kr-vysocina.cz a bude ke shlédnutí i jinde, např. v krajských nemocnicích, tak jako první spot o kůrovci a postupu jeho vyhledávání a následném hubení,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí Martin Hyský. Kromě výše uvedených spotů doporučujeme vlastníkům lesů, aby sledovali také webové stránky ministerstva zemědělství, které připravuje nový dotační titul a aktualizaci mapy rajonizace. Je vhodné sledovat i webové stránky odborných organizací, a to např. Českou zemědělskou univerzitu v Praze, Mendelovu univerzitu v Brně, výzkumné ústavy nebo i webové stránky soukromých odborných osob (www.chcemezivelesy.cz), které chtějí pomoci vlastníkům lesů během kůrovcové kalamity, ale vždy je potřeba daný postup vlastníka lesa předem prokonzultovat  s odborným lesním hospodářem, který řešené území zná nejlépe.

 

  •  Jiří Bartoš, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 264, e-mail: bartos.j@kr-vysocina.cz

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.10.2019 / 21.10.2019

Počet návštěv: 2276
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies