Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Základní služby musí zůstat venkovu dostupné

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se v závěru minulého týdne sešel na žádost spotřebních družstev Skupiny COOP s jejími zástupci v regionu Vysočina Vladimírem Stehnem z COOP HB a Jaroslavem Pavlíčkem z COOP Velké Meziříčí. Za přítomnosti předsedy představenstva Skupiny COOP Pavla Březiny a Lukáše Němčíka ze Skupiny COOP se věnovali především otázce dalšího udržení prodejen COOP na Vysočině. „Vysočina je specifická svou rozdrobenou sídelní strukturou, zásadní podíl obyvatelstva z těchto venkovských katastrů je závislý na zásobování prostřednictvím prodejen COOP,“ říká Jiří Běhounek s tím, že stejně jako spotřební družstva COOP řeší podmínky pro udržení svých provozů na venkově také Česká pošta. Obě společnosti si dovedou přestavit, že mohou v poskytování služeb veřejnosti kooperovat.
 

 
 

Podle slov hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka proběhla podnětná a konkrétní diskuze, která  otevřela otázky zachování provozoven v obcích různé velikosti, zajištění servisu obyvatelům, únosné provozní podmínky i otázky financování sítě prodejen COOP. S tím souvisí i  budoucí zachování sítě pošt. Byly probrány otázky projektu Pošta Partner, podíl obcí na jejich případném fungování i podmínky případné spolupráce COOPu s Českou poštou. „Byl jsem informován o podmínkách nabídek České pošty i problémech, které v jednotlivých obcích udržení prodejen COOP i České pošty provázejí. Kraj Vysočina trvá na tom, že základní služby musí být na venkově zachovány. Téma  jejich dostupnosti bude klíčovým při setkání krajské samosprávy s vedením obcí. Formu podpory Kraje Vysočina směrem k obcím a zachování jejich plnohodnotné role zvažuji. Ve prospěch obcí jsem navrhl, aby byl Kraj Vysočina pravidelně informován o výsledcích jednání COOPu i České pošty s obcemi. Jako hejtman kraje mám zájem na tom, aby se problém vyřešil vždy ve prospěch občana a obce,“ upozornil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Základní služby musí zůstat venkovu dostupné
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.4.2016 / 18.4.2016

Počet návštěv: 2221
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek