Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Zahraniční spolupráce s Nitranským krajem má další posun

Zahraniční spolupráce s Nitranským krajem má další posun
Slavnostní otevření první etapy výstavby nového areálu termálních lázní v Poľném Kesově se stalo příležitostí návštěvy zástupců Vysočiny na území partnerského Nitranského kraje. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek přijal nabídku a převzal patronát nad výstavbou této etapy. V pátek 2. května ho na slavnostním otevření výstavby i sezóny 2014 zastoupil radní Kraje Vysočina Martin Hyský.
 

 
 

„Dlouhodobá spolupráce našich krajů i díky naší společné historii a neexistenci jazykové bariéry postupně získává podobu konkrétních projektů. Kromě spolupráce v oblasti školství se partnerství přesouvá i do oblasti regionálního rozvoje a cestovního ruchu. Příležitost rozšíření prodejních míst získávají mimo jiné i pivovary na Vysočině," uvedl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina.

 

Areál termálních lázní je jedním z největších na Slovensku. Nyní za plného provozu prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Přistavěn bude nový venkovní i vnitřní bazén, zbudován bude nový vrt hluboký téměř 2 km a později se dočká rekonstrukce i zbývající část hotelu. Kesovský areál je od začátku své existence oblíben a často vyhledáván i návštěvníky z České republiky. Ozdravné účinky termální vody v bazénech ocení nejen návštěvníci s onemocněním pohybového aparátu, ale lázně jsou ideálním místem i pro rodinnou dovolenou.

 

 

  • Radim Hošek, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 6.5.2014 / 6.5.2014

Počet návštěv: 4718
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek