Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Zahájení výstavby komunitních domácností pro osoby s postižením v Jihlavě se blíží

USP Počátky
V Jihlavské městské části Pávov a také v ulici Na Kopci u sídliště Březinova bude v brzké době zahájena výstavba pobytových a ambulantních služeb pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením. „Rada kraje schválila výběr dodavatelů vzešlých z výběrových řízení, po uzavření smluv dojde k předání stavenišť. Výstavba bude dokončena v polovině příštího roku a bude z významné části pokryta z evropských dotací,“ přibližuje další postup náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.
 

 
 

V každé zmíněné lokalitě vzniknou vždy dva domy, jeden pro poskytování služby domova pro osoby se zdravotním postižením, druhý se službou chráněné bydlení. Nový domov v nich najde celkem 24 klientů Domova Kamélie Křižanov a Domova ve Zboží. V Pávově bude kromě zmíněného dále zřízen denní stacionář, v ulici Na Kopci sociálně terapeutická dílna. „Výstavba těchto zařízení je součástí kompletní transformace Domova Kamélie Křižanov. Naším cílem je umožnit osobám v mentálním a kombinovaným postižením žít kvalitní a smysluplný život a přiblížit je jejich původní komunitě, rodině. Zároveň chceme sociální služby dostupnější i pro ty, kteří zůstávají v domácí péči a potřebují zajistit denní aktivity,“ představuje vizi Kraje Vysočina náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk. „Aktuálně dovybavujeme domácnosti a denní stacionář pro transformované bydlení v Třešti. Rozestavěno máme v Novém Městě na Moravě a Žďáře nad Sázavou. Jak bylo zmíněno – v Jihlavě jsme vysoutěžili dodavatele stavby, pokračovat budeme v Měříně. Transformace domova Kamélie Křižanov bude hotová v roce 2022,“ dodává Martin Kukla, který se s fungováním transformovaného bydlení v běžné městské zástavbě seznámil v Počátkách, kde od roku 2015 fungují dvě šestičlenné domácnosti a denní stacionář.

 

Foto: Náměstek hejtmana Kraje Vysočina Martin Kukla na návštěvě transformovaného bydlení v Počátkách

TB PočátkyTB PočátkyTB Počátky

  • Martin Fejt, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-maill: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.2.2020 / 26.2.2020

Počet návštěv: 4664
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies