Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Zahájení stavebních prací na Jihlavské ulici ve Žďáře nad Sázavou je naplánováno na 9. května

Provoz na části Jihlavské ulice ve Žďáře nad Sázavou od křižovatky s ulicí Chelčického směr Nové Veselí v délce přibližně 600 m by měl být od pondělí 9. května řízen kyvadlově na semafory. Už od ranních hodin bude místo osazeno přechodným dopravním značením a zhotovitel stavby, firma AQUASYS ze Žďáru nad Sázavou, zahájí stavební práce. Částečná uzavírka Jihlavské ulice by měla trvat do konce září letošního roku, následně provede firma za úplné uzavírky pokládku finálních obrusných vrstev. Běžný provoz by se měl na silnici v režimu předčasného užívání vrátit nejpozději 31. října.
 

 
 

Investorem akce II/353 Žďár nad Sázavou – ulice Jihlavská je Kraj Vysočina, město Žďár nad Sázavou a Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko. Stavební práce, jejichž investorem je Kraj Vysočina, zahrnují rekonstrukci vozovky v délce 531 metrů včetně odvodnění a také dvou mostních objektů nad železniční tratí a nad železniční vlečkou. Stavba je součástí projektu II/353 Stáj – Zhoř, 2. stavba a je podpořena z Integrovaného regionálního operačního programu. Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko připravuje rekonstrukci vodovodu v daném úseku a město Žďár nad Sázavou opraví stávající autobusové zastávky, vybuduje nový chodník a nové místo pro přecházení.

 

Vozidla do 3,5 t, vozidla IZS, veřejná linková osobní doprava a vozidla s povolením stavby:

Průjezd stavbou bude umožněn kyvadlově na semafory. Delší zelený interval bude nastaven na výjezd z města, včetně ulice Chelčického, tak aby se netvořily dlouhé kolony, které by neúnosně komplikovaly provoz v této lokalitě. Průchod pěších by měl být po celou dobu stavby umožněn zabezpečeným koridorem. V průběhu května by mělo rovněž dojít k přesunu autobusové zastávky Jihlavská – HETTICH do bezpečnějšího místa, přibližně 300 m směr Nové Veselí.

 

Vozidla nad 3,5 t:

Nákladní vozidla nad 3,5 t budou odkloněna na objízdnou trasu, která povede obousměrně přes Nové Veselí – Březí nad Oslavou – Kotlasy – Ostrov nad Oslavou – Sazomín – Vatín – Žďár nad Sázavou. U obce Kotlasy bude dočasně zvýšena nosnost mostu zúžením vozovky do jednoho jízdního pruhu, který bude veden prostředkem komunikace a vymezen betonovými svodidly.


irop

 • tisk@kr-vysocina.cz  

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2022 / 28.4.2022

Počet návštěv: 1134
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies