Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Zahájení projektu Škola jako učící se organizace

Zahájení projektu Škola jako učící se organizace
Nový projekt v rámci programu Comenius Regio – Škola jako učící se organizace, na němž Kraj Vysočina spolupracuje s finskými partnery z Tampere, byl zahájen prvním setkáním, které se uskutečnilo na Vysočině v minulém týdnu od 28. do 29. ledna. Program dvoudenní finské návštěvy zahrnoval nejen teoretické přednášky a výměnu poznatků, ale i návštěvy vybraných středních škol v regionu.
 

 
 

Úterý se neslo v duchu vzájemného seznámení, kdy se na obou stranách prezentovali všichni projektoví partneři ze škol a dalších vzdělávacích institucí. Odpoledne bylo věnováno dvěma přednáškám a návštěvě jednoho z českých partnerů. V prvním příspěvku představil ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec koncepci řízení příspěvkových organizací Kraje Vysočina. Druhou přednášku si připravil profesor Masarykovy univerzity Milan Pol, který přednesl úvahu nad kariérovými vyhlídkami a rozvojem vedoucích pracovníků – ředitelů na školách v Česku. V pozdním odpoledni se finská skupina přesunula na Střední průmyslovou školu Jihlava.

 

Středa byla věnována druhému projektovému partnerovi z české strany – Gymnáziu Pelhřimov. Po prohlídce školních prostor nastínilo vedení školy své představy o fungování vzdělávacího zařízení po sloučení s Obchodní akademií Pelhřimov v jeden celek.

 

Kolegové z Finska v průběhu návštěvy několikrát vyjádřili překvapení nad tíhou i mírou odpovědností, které leží na ředitelích krajských příspěvkových organizací v oblasti vzdělávání.

 

Další projektové setkání by mělo proběhnout na jaře 2014 ve Finsku.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Zahájení projektu Škola jako učící se organizace
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.2.2014 / 3.2.2014

Počet návštěv: 4145
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek