Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Zahájení Dolnorakouské zemské výstavy 2017 za účasti zástupců z Kraje Vysočina

Dolnorakouská zemská výstava
Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj Pavel Pacal se v závěru března zúčastnil slavnostního zahájení Dolnorakouské zemské výstavy, která pravidelně jednou za dva roky tvoří ústřední bod kulturního dění partnerského regionu Kraje Vysočina - Dolního Rakouska. „Výstava s názvem Vše o právu tentokrát přibližuje část spolkové země jižní Waldviertel a jeho významnou památku – zrekonstruovaný hrad Pöggstall,“ prozradil Pavel Pacal a připomněl, že oba regiony úzce spolupracují nejen v oblasti kultury, ale také cestovního ruchu, zdravotnictví, vzdělávání a v dalších podstatných oblastech.
 

 
 

Dolnorakouské zemské výstavy jsou výrazným nástrojem pro regionální rozvoj. Cíleným zaměřením podpory do konkrétního regionu dochází k modernizaci infrastruktury, která slouží nejen velkému počtu návštěvníků v době konání výstavy (zemské výstavy každé dva roky navštěvují statisíce diváků), ale samozřejmě i v následujících letech. Investice jdou na opravy památek, komunikací, rekonstruují se přístupové cesty k zajímavým turistickým cílům, vznikají návštěvnická centra a jejich zázemí atd. Významná je i marketingová propagace území, kde výstava probíhá.

 

Více informací o Dolnorakouské zemské výstavě 2017 na http://www.noe-landesausstellung.at/de/.

 

Přeshraniční spolupráce obou krajů funguje v rámci skupiny příhraničních regionů 3+1 (Jihomoravský a Jihočeský kraj, Kraj Vysočina a spolková země Dolní Rakousko) už od roku 2002.


Náměstek Pavel Pacal na slavnostním zahájení Dolnorakouské zemské výstavy

Náměstek Pavel Pacal na slavnostním zahájení Dolnorakouské zemské výstavySlavnostního zahájení výstavy se zúčastnil i dolnorakouský zemský hejtman Erwin Pröll (druhý zprava)

Slavnostního zahájení výstavy se zúčastnil i dolnorakouský zemský hejtman Erwin Pröll (druhý zprava)

  • Jiří Wiche, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
  • foto: © NÖ Landespressedienst/Pfeiffer
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Zahájení Dolnorakouské zemské výstavy 2017 za účasti zástupců z Kraje Vysočina
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 4.4.2017 / 4.4.2017

Počet návštěv: 2262
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek