Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Žáci základních škol na exkurzích v zemědělských podnicích

Kravín
Sedmdesátka žáků 7. až 9. třídy základních škol z Hořepníku a nedalekého Lukavce navštívila společnost Agrodam Hořepník. Ještě před exkurzí si se zaměstnanci Odboru životního prostředí Krajského úřadu Kraje Vysočina popovídali o zemědělské, živočišné výrobě i o životním prostředí na Vysočině. „Dozvěděli se například, kolik vajec ročně snese slepice, kolik litrů mléka vyprodukuje denně jedna dojnice nebo jaké činnosti mají na starosti pracovníci zemědělských společností,“ přiblížil radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád s tím, že cílem je mladým ukázat obor zemědělství a v ideálním případě je nadchnout pro studium tohoto oboru.
 

 
 

V zemědělském podniku na Pelhřimovsku si žáci prohlédli sklad s bramborami, třídičku brambor, několik zemědělských strojů, prostory k míchání krmiva, ale také teletník, kravín i dojící linku. Mladí návštěvníci se rozdělili do tří skupin a areálem je provedl jednatel společnosti a agronom Vladimír Mezera a jednatel společnosti a zootechnik Vladimír Kaňka. Mladá generace se od mužů dozvěděla, že o 410 krav, o rostlinnou výrobu, o provoz podniku, ale také o techniku se stará celkem 39 zaměstnanců a že dojičky krav v případě ranní směny chodí do práce na půl třetí ráno. Zvídaví kluci dokonce vylezli i za volant sklízecí řezačky. V průběhu celé exkurze se Jitka Merunková z krajského úřadu ptala na nejrůznější otázky a žáci za správné odpovědi sbírali body. Nakonec čtyři nejlepší ocenila drobnými dárky od Kraje Vysočina.


Exkurze v Hořepníku na Pelhřimovsku byla jednou z celkem pěti zastávek po Vysočině. V následujících týdnech se už třetí rok po sobě uskuteční v dalších čtyřech bývalých okresech a celkem se tak do zemědělských družstev v Krucemburku, v Sedlejově a v dalších vybraných podnicích na Třebíčsku a Žďársku podívá bezmála 500 žáků. „Podobné aktivity pořádáme proto, abychom žákům základních škol ukázali, že zemědělství není jen o tvrdé práci, ale dnes už také o nových technologiích a moderních přístupech,“ uzavřel krajský radní Zdeněk Chlád.


  • Více informací Jitka Merunková, odbor životního prostředí, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 365, e-mail: merunkova.j@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 18.10.2016 / 18.10.2016

Počet návštěv: 4222
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek