Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Žáci základní školy z Nového Rychnova navštívili tamější klienty chráněného bydlení

Žáci ZŠ na návštěvě
Příjemnou návštěvu deváťáků Základní školy Nový Rychnov přijali v listopadu klienti Chráněného bydlení v Novém Rychnově Domova Jeřabina Pelhřimov. Sami lidé s autismem žáky uvítali podáním ruky a předáním obrázků, které sami vyrobili. Hosty nejvíce zajímalo, kolik lidí v zařízení bydlí, kolik zaměstnanců v místě pracuje, jak pracovní den tráví a co dělají ve svém volném čase.
 

 
 

„Celá návštěva se nesla v pohodovém duchu, což bylo vidět i na chování ostatních klientů. Půlhodinka, která byla na návštěvu vyměřena, se nakonec protáhla na téměř hodinu a nemít žáci další vyučování, byla by návštěva ještě delší,“ pochvalovala si ředitelka Domova Jeřabina Pelhřimov Simona Tomanová.


Dokonce jeden obyvatel domku jednomu z žáků daroval plyšovou hračku a sám dostal na tužku, ze které měl upřímnou radost. Mladí hosté pak museli  „povinně“  navštívit jeho pokoj,  kde se pochlubil vybavením.


Na setkání se sami žáci ptali, kdy mohou opět přijít a jestli mohou s něčím pomoci. „Při návštěv jsem načerpal takovou energii, že tu chemii, která nás aktuálně čeká, v pohodě zvládnu,“ nechal se slyšet jeden z žáků. „Tohle bychom se měli učit, protože tohle je ten skutečný život,“ prohlásil další ze spolužáků, které na zpáteční cestě do školy opět doprovodili klienti. „Při odchodu všichni zúčastnění včetně obyvatel domku příjemnou atmosféru podpořili smíchem a u některých, kteří to nemají příliš ve zvyku, to bylo opravdu nečekané,“ uzavřela ředitelka Simona Tomanová, která věří, že se nejedná o poslední návštěvu žáků místní základní školy.

 

Klienti chráněného bydlení vítali žáky ZŠ Nový Rychnov
Návštěva Nový Rychnov


  • tisk@kr-vysocina.cz

  • Více informací Pavel Martínek, vedoucí oddělení CHB Nový Rychnov, tel.: 735 157 951, e-mail: novyrychnov@domovjerabina.cz

  • Foto: Domov Jeřabina Pelhřimov

     

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Žáci základní školy z Nového Rychnova navštívili tamější klienty chráněného bydlení
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 21.11.2016 / 21.11.2016

Počet návštěv: 1758
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek