Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Žáci z desítky základních škol si zkusili založit vlastní minipodniky. Dospěláci se divili a žasli

Minipodnik
Pro deset základních škol z regionu to byla obrovská příležitost, nechat nahlédnout své žáky do tajů podnikání, „velkého světa“ busnissu a také neviditelných starostí začínajících podnikatelů. Střední škola stavební Jihlava je přizvala k absolvování ročního kurzu zaměřeného na založení, vedení a rozvoj vlastní společnosti. Týmy žáků základních škol měly za úkol založit společnost na výrobu nábytku, rozdělit si nejen funkce, ale také zodpovědnost, vytvořit vlastní www stránky, letáky a zaměřit se na stanovování cen výrobků a odměn za práci. „Chtěli jsme žákům na základních školách ukázat, že podnikat není nic nemožného, podpořit jejich technickou tvořivost a ukázat jim zázemí, kterým by měla být dílna vybavena,“ informoval podrobně ředitel SŠ stavební Jihlava Pavel Toman.
 

 
 

Tento týden byl projekt Spolupráce škol a firem a žákovské minipodniky podpořený z OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost ukončen. Poslední tečkou byla podnikatelská prezentace společností.

 

Postřehy jednotlivých týmů:

ZŠ  a MŠ Luka nad Jihlavou

Tým ve složení Dušan Polák, Adéla Löflerová,

Matěj  Ludaš: „Mezi celou řadou činností asi nejraději vzpomínám na tu, kdy jsme v týmu společně kótovali květináč větších atypických rozměrů, rozhodovali jsme o jeho materiálu. Zajímavá byla i návštěva dílen stavební školy v Heleníně, kde jsme mohli sami vyrábět ze dřeva.“

 

ZŠ Jihlava, Křížová 33

Zástupce týmu Michal Vrzáček: „Založili jsme společnost FajnWood Nábytek. Hodně nás překvapily náklady na měsíční provoz dílny – 600 tisíc korun bylo opravdu hodně.“

 

ZŠ a MŠ Studená

Jediná čistě dívčí společnost. I slečny ze Studené pracovaly se dřevem, patřily k velice zdatným podnikatelům. Navíc v jejich společnosti fungovala propracovaná hierarchie povinností. Více o jejich práci na truhlarstvi-lipa.webnode.cz.

 

„Fungování firmy i té fiktivní nebo školní je především o komunikaci, o dobré atmosféře. Vždy je to tak, že někdo dělá více, někdo méně. Platí že mnoho věcí je možné odhadnout, mnoho věcí se musíte naučit, vyzkoušet nebo zkazit. Podnikání je i o štěstí. Věřím, že podnikatelská zkušenost a také možnost práce v dílnách Střední školy stavební Jihlava všem absolventům projektu přinesly nové zkušenosti,“ komentovala aktivitu radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Žáci z desítky základních škol si zkusili založit vlastní minipodniky. Dospěláci se divili a žasli
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2015 / 4.6.2015

Počet návštěv: 4337
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek