Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2016 > Červenec


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Zachyťte krásy našeho kraje a vyhrajte v soutěži Příroda a krajina Vysočiny

Fotosoutěž
Muzeum Vysočiny Jihlava ve spolupráci s Krajem Vysočina vyhlašuje od 15. července fotografickou soutěž s názvem Příroda a krajina Vysočiny. Fotografové mohou své nejzdařilejší snímky zasílat až do konce června příštího roku. „Na nejoriginálnější autory čeká finanční odměna, pro mladé talenty do 18 let budou připraveny věcné dary. Soutěžní fotografie pak budou k vidění na výstavě Příroda a krajina Vysočiny. Nejúspěšnější fotografy přizveme ke spoluautorství na tematické publikaci, jejíž vydání se připravuje do dvou let,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

„V neposlední řadě je naším cílem obohatit databázi fotografií zveřejňovaných na webových stránkách, které jsou věnovány krásám Vysočiny. Aktualizovat profilové snímky využívané v rámci uživatelského rozhraní našich domovských stránek,“ uvedla Marie Kružíková.

 

Fotografie mohou zájemci zasílat do dvou kategorií – krajina Vysočiny a detail přírody Vysočiny. Jeden soutěžící může přihlásit maximálně pět fotografií do každé kategorie, které následně vyhodnotí odborná komise složená ze zástupců Kraje Vysočina a odborníků z fotografické praxe. „Důraz klademe hlavně na graficky neupravenou dokumentaci přírody, proto jsou povoleny pouze obvyklé postupy celoplošného zpracování obrazu, jako je odstín světlosti, kontrast, stínování nebo sytost,“ přiblížil vedoucí odboru kultury Krajského úřadu Kraje Vysočina Ladislav Seidl s tím, že komise bude hodnotit nejen uměleckou stránku, ale také dokumentární a obsahovou výpověď fotografie.

 

Vernisáž výstavy představující nejpovedenější fotografie soutěže se uskuteční do konce roku 2017 pravděpodobně v prostorách sídla Kraje Vysočina na Žižkově ulici v Jihlavě.

 

Pro zasílání fotografií zájemci využijí formulář na webových stránkách Kraje Vysočina www.kr-vysocina.cz/fotosoutez. Detailní pokyny k soutěži jsou v příloze této tiskové zprávy.

Upozornění: Soutěž startuje 15. 7., v tento den bude také aplikace zveřejněna a fotografové budou moci začít vkládat své příspěvky. Děkujeme za trpělivost.

 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Zachyťte krásy našeho kraje a vyhrajte v soutěži Příroda a krajina Vysočiny
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 12.7.2016 / 12.7.2016

Počet návštěv: 3667
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek