Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Záchranná služba modernizuje svůj provoz

nové sanitky ZZS Kraje Vysočina
Nejen čtrnáct nových sanitek pro záchrannou službu, ale ještě modernější vybavení do všech zásahových vozů je výsledkem ojedinělého projektu realizovaného Krajem Vysočina. Kromě nových sanitek mají záchranáři na Vysočině pro poskytování přednemocniční péče k dispozici čtyřicet přístrojů pro nepřímou srdeční masáž, nejnovější transportní techniku nebo mobilní elekroniku. Modernizován byl osvědčený systém komunikace, toughbooky i technologie pro sdílení dat mezi zdravotnickým operačním střediskem, nemocnicemi a zasahujícími posádkami. Nově jsou všechny sanitky vybaveny kamerami.
 

 
 

„Včasná dostupnost potřebných informací je totiž jednou ze zásadních podmínek pro záchranu lidských životů. Proto jsme neváhali využít evropských peněz a modernizovat techniku našich záchranářů, která musí být vždy v bezvadném technickém stavu připravena okamžitě zasáhnout,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Záchranná služba v současné době disponuje 60 zásahovými vozy, které k pacientům vyjíždí z 21 výjezdových základen efektivně rozmístěných po celém území Vysočiny. „V roce 2014 jsme vyjeli k téměř čtyřiceti tisícům případů, nejčastěji k pacientům se somatickým onemocněním a k úrazům. Četné jsou i výjezdy k infarktům a mrtvicím. Při záchranách životů ročně najedeme více než 1,5 milionu kilometrů. Sanitky jsou v každodenním provozu vystavena značnému zatížení, proto je jejich životnost v ostrém provozu maximálně osm let,“ přiblížila fungování záchranky ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová. Nové sanitky budou do čtrnácti dnů odeslány na základny po celém regionu, jedna zůstane přímo v Jihlavě, 3 budou umístěny na Pelhřimovsku, stejný počet na Novoměstsku, Třebíčsku a čtyři budou pomáhat na Havlíčkobrodsku.

 

Projekt s názvem Modernizace a standardizace vybavení ZZS Kraje Vysočina je spolufinancovaný Evropským fondem pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu – 23. kontinuální výzvy. Celkové výdaje projektu činí téměř 78 milionů korun, 85 % je hrazeno Evropskou unií a 15 % z rozpočtu kraje. Těsně před dokončením je i projekt modernizace zdravotnického operačního střediska. Nové hardwarové i softwarové vybavení umožní efektivnější komunikaci s vozy v terénu, nemocnicemi a v neposlední řadě i všemi složkami integrovaného záchranného systému.iop

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Záchranná služba modernizuje svůj provoz
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.10.2015 / 13.10.2015

Počet návštěv: 2840
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek