Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Záchranná služba kraje Vysočina používá moderní výukové pomůcky

Záchranná služba kraje Vysočina používá moderní výukové pomůcky
Krajští záchranáři na Vysočině získali moderní vybavení, pomocí kterého nabývají rutinu a jistotu v základních profesních dovednostech. Zdravotnická záchranná služba zakoupila pro všech pět oblastních středisek nové modely pro nácvik zajištění dýchacích cest. Pětice nových trenažérů vyšla na 200 tisíc korun a vystřídá tak starší modely.
 

 
 

„Zajištění dýchacích cest se na trenažéru nacvičuje pro případy, kdy je například pacient v bezvědomí, má mnohočetná vážná poranění nebo existuje podezření na otravu látkami, které vedou k útlumu základních životních funkcí nebo kdy dochází k rychlému zhoršení základního onemocnění pacienta,“ uvedla náměstkyně pro léčebnou přednemocniční péči ZZS KV Edita Richterová. Loni záchranáři ošetřovali celkem 481 pacientů s nedostatečným dýcháním, za letošní první pololetí to bylo už 273 lidí.

 

K zajištění dýchacích cest používali v minulosti záchranáři z Vysočiny speciální pomůcku kombi-tubus. Nedávno byly sanitky ZZS KV vybaveny modernější pomůckou, a to speciální laryngeální maskou, která slouží hlavně záchranářům v terénu. S touto pomůckou je jednodušší manipulace  a je pro pacienty mírně šetrnější. A právě proto je oblíbena i lékaři – záchranáři v případě komplikovaných případů.

 

Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina je profesionální organizací pro poskytování přednemocniční neodkladné péče. V kraji Vysočina svoji činnost zajišťuje posádkami několika typů. Jedním z nich jsou posádky bez lékaře, které jsou vysílány především k případům, kdy nehrozí akutní ohrožení života. Nicméně se mohou dostat i k případům nejtěžším, kdy je třeba promptně zajistit základní životní funkce jako je krevní oběh a dýchání.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Záchranná služba kraje Vysočina používá moderní výukové pomůcky
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 26.7.2011 / 26.7.2011

Počet návštěv: 17211
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek