Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina


 

Začala registrace do celorepublikové kampaně Do práce na kole 2022 a Kraj Vysočina je opět u toho

Začala registrace do celorepublikové kampaně Do práce na kole 2022 a Kraj Vysočina je opět u toho
Patříte k pravidelným účastníkům nebo chcete zkusit výzvu a na měsíc změnit své zažité dopravní návyky? Zapojte se buď sami, jako tým nebo s celou firmou do 12. ročníku republikové kampaně a zároveň soutěže Do práce na kole. Loňská čísla hlásí za celou Českou republiku 22 114 účastníků z 2 102 organizací a firem v rámci 9 213 týmů. Užijete si zdravý teambuilding s kolegy a kolegyněmi, hecněte se, nechte auto doma a zkuste co nejčastěji v květnu jezdit do práce na kole nebo chodit pěšky. Kraj Vysočina věnuje do každého z účastnických měst jako cenu super koloběžku, o kterou může hrát každý, kdo v rámci kategorie pravidelnost jednotlivců překoná pomyslnou laťku 66 % cest aktivně.
 

 
 

Zapojit do kampaně se může kdokoliv z celé Vysočiny tak, že si v registračním systému vybere nejbližší účastnické město Jihlavu, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Pelhřimov nebo Havlíčkův Brod. Registrace je sice otevřená až do konce dubna, postupně se ale zvyšují ceny startovného, proto se vyplatí přihlásit se co nejdříve. Součástí startovního balíčku jsou opět oblíbená originální trička, která účastníkům slouží i jako „vstupenka“ zdarma na akce pořádané v zapojených městech. Autorkou vizuálu letošního ročníku je známá výtvarnice Eliška Podzimková, která ve své hravé ilustraci poukazuje na radost z jízdy na kole a pocit svobody, které kolo dává.

 

Kompletní informace o výzvě a registrace ZDE.

 

Kampaň se zároveň snaží upozorňovat na důležitost kvalitní a bezpečné infrastruktury pro využívání kola jako ekologického a zdravého dopravního prostředku. V této oblasti podporuje Kraj Vysočina města a obce dlouhodobě, a to prostřednictvím Fondu Vysočiny. „Za poslední tři roky byly prostřednictvím programu Cyklodoprava a cykloturistika poskytnuty dotace ve výši téměř 30 milionů korun a pro letošní rok máme pro obce a další subjekty připravenu výzvu s rekordní alokací 20 milionů korun. Podpora směřuje do projektové přípravy, výstavby i oprav cyklostezek a cyklotras,“ říká náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu Roman Fabeš.

 

Kraj Vysočina je současně zřizovatelem téměř 40 středních škol a dlouhodobě usiluje o zlepšování podmínek pro dojíždění do práce nebo do školy na kole. „Nový cyklomobiliář už slouží žákům a zaměstnancům u Střední průmyslové školy v Třebíči, aktuálně se připravuje stejná investice u Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy ve Žďáru nad Sázavou. Právě na středoškolské týmy a jejich větší zapojení do letošní kampaně cílí výzva Kraje Vysočina. Nejaktivnější jednotlivce i týmy odměníme hodnotnými cenami. Už teď můžu prozradit, že ve hře jsou další koloběžky od Kraje Vysočina a pro nejaktivnější školu nový cyklomobiliář,“ přibližuje krajský radní pro oblast školství a sportu Jan Břížďala, který zároveň zdůrazňuje, že do soutěže o ceny se mohou zapojit všechny střední školy se sídlem v Kraji Vysočina.

 

V loňském roce se na Vysočině registrovalo 1 132 účastníků. Tak neváhejte a pojďte do toho letos s námi také! Do práce na kole je především zdravý a zábavný teambuilding, můžete ale vyhrát i některou z cen a připomínkou vám bude stylové tričko. Současně pomůžete zviditelnit otázku zlepšování podmínek pro aktivní mobilitu jako cestu k udržitelnému rozvoji měst.

www.dopracenakole.cz

do práce na koleFoto: Cyklomobiliář u SPŠ Třebíč

kola

  • Petr Stejskal, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.2.2022 / 8.2.2022

Počet návštěv: 1099
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies