Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Začala půlroční Policejní akademie pro seniory

Policejní akademie
Devadesátka seniorů převážně z Jihlavska tento týden zahájila čtvrtý ročník Policejní akademie. Za podpory Kraje Vysočina ji pro seniory z Vysočiny pořádá Bílý kruh bezpečí. Starší generace bude mít možnost každý měsíc absolvovat preventivní přednášku zaměřenou například na záludnosti uzavírání nových dohod a smluv, kyberšikanu nebo následky užívání drog.
 

 
 

Konkrétní obsah přednášek bude podle Antonína Křoustka, organizátora Akademie upraven podle slabých stránek účastníků přednášek. Na ty má upozornit výsledek dobrovolného testu, který účastníci vyplňují. Například paní Jana z Jihlavy, která se přednášek účastní poprvé, má nepříjemné zkušenosti s uzavíráním nové smlouvy na dodávku plynu. Jak sama říká, smlouvu podepsala velice rychle, nic nebyl problém, až po následném podrobném prostudování zjistila, že jí vlastně žádnou výhodu neposkytuje. Její zrušení bylo velice komplikované, vysilující a paní Jana doufá, že jí konzultace s odborníky pomůže se podobným situacím do budoucna vyhnout.

Paní Jitka také z Jihlavy se těší na branný závod v červnu, který je pomyslnou tečkou za půlroční Policejní akademií pro seniory. Poprvé byl do kalendáře Akademie zařazen před dvěma lety. Házelo se granátem, střílelo ze vzduchovky, došlo i na základy zdravovědy. Vše na čerstvém vzduchu a s dobrou partou. Podobný koncept bude zvolen i letos.

 

Jak říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk není Policejní akademie pro seniory jediným příkladem, kdy kraj spolupracuje a pomáhá seniorům. „Jen namátkou zmíním další aktivity, které spolufinancujeme nebo spolupořádáme: Senior Pointy – metodická a informační centra, zaměřená na aktivní a zdravý životní styl seniorů a lidí v předseniorském věku. Senior pasy Kraje Vysočina – jednotný systém slev a výhod na výrobky, služby a volnočasové aktivity pro seniory s trvalým bydlištěm na území Kraje Vysočina. Vydáno už přes dvacet tisíc karet. Dny pro seniory – několikadenní aktivity na všech pobočkách Senior Pointů u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Svátek seniorů – společensko-kulturní setkání seniorů spojené s vyznamenáním aktivních seniorů v Kraji Vysočina, hudebním a kulturním programem a prezentací sociálních služeb,“ vyjmenovává aktivity Kraje Vysočina náměstek Pavel Franěk. Více informací, které mohou být prospěšné seniorům, je k dispozici na www.kr-vysocina.cz.

 

Kalendář Policejní akademie pro seniory 2017

leden – úvodní setkání

leden – problematika uzavírání dohod o dodávkách energií

únor – základní činnost PČR a vstupní test

březen – problematika drog a činnost státních zástupců

duben – exkurze do vybraného sociálního zařízení

květen – problematika kyberšikany

červen – branný závod

 

Policejní akademie pro senioryPA

 • Více informací Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: holbova.s@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Začala půlroční Policejní akademie pro seniory
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.1.2017 / 12.1.2017

Počet návštěv: 1723
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek