Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Začala jednání o dalších výjezdových stanovištích záchranky

sanitka
Po naplánovaných výjezdových stanovištích Zdravotnické záchranné služby v Jemnici, Velké Bíteši a Přibyslavi se tento týden rozjela naplno jednání o dalších možných místech. V úvahu připadají stanoviště v Habrech, Kamenici nad Lipou a v Polné. V těchto lokalitách vede kraj Vysočina v současné době předběžná jednání se starosty a typování vhodných lokalit.
 

 
 

Výjezdová stanoviště Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina v Jemnici, Velké Bíteši a v Přibyslavi vyrostou a začnou sloužit svému účelu už příští rok. Kraj Vysočina (jako investor akcí) za ně zaplatí celkem zhruba 25 mil. korun. Hned po nich má kraj v plánu realizovat další trojici stanovišť. "Tento týden jsme zahájili jednání s městy, která jsou pro pokrytí kraje z pohledu záchranné služby vhodná a mají strategické polohy vhodné k výjezdům v rámci spádového území. Je třeba zdůraznit, že jsme teprve na startu dlouhé tratě. Všechny naše budoucí kroky podřídíme tomu, aby do poloviny roku 2011 bylo v kraji Vysočina už 22 plně funkčních výjezdových stanovišť krajské záchranky," uvedl náměstek hejtmana Libor Joukl.

 

V rámci uvažovaných lokalit v Habrech, Kamenici nad Lipou a v Polné je preferováno umístění v blízkosti hlavní silnice s možností rychlého výjezdu. V úvahu připadá ve všech případech stavba na zelené louce nebo přestavba některého z objektů ve vlastnictví obcí. "Obec je pro nás klíčovým partnerem. Poskytne kraji vhodné pozemky nebo prostory k přestavbě a bude hradit projektovou dokumentaci.  Obce vlastní celou řadu objektů, jejichž využití pro umístění stanovišť nyní zvažujeme," doplnil Libor Joukl.

 

V současné době má krajská síť zdravotnické záchranné služby na území regionu 16 výjezdových stanovišť s 23 výjezdovými posádkami.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Začala jednání o dalších výjezdových stanovištích záchranky
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.5.2009 / 20.5.2009

Počet návštěv: 26580
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek