Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Za týden začíná v Dolním Rakousku a na Vysočině další ročník Mladé univerzity Waldviertel

Za týden začíná v Dolním Rakousku a na Vysočině další ročník Mladé univerzity Waldviertel
Příští týden v pondělí začíná už šestý ročník zážitkového programu pro české a rakouské děti Mladá univerzita Waldviertel 2014. V průběhu pěti dnů ochutnají účastníci skutečnou univerzitní atmosféru a nebude chybět ani spousta zábavy, zajímavé teoretické přednášky doplní kreativní dílny. Tématem letošního roku je „Da Vinciho svět – fascinující svět přírodních věd“. Přeshraniční Mladá univerzita Waldviertel se koná od 4. do 8. srpna v Raabsu an der Thaya v Dolním Rakousku a jeden den také na Vysočině v Telči.
 

 
 

„Program Mladé univerzity Waldviertel je určen pro děti od 11 do 15 let, které chtějí zažít něco neobvyklého, poznat nové kamarády a blíže poznat kulturu obou regionů. Veškerý program je překládán do češtiny a němčiny, takže znalost cizího jazyka není podmínkou,“ uvedl Ladislav Seidl z oddělení vnějších vztahů krajského úřadu. Program je zaměřen na teoretické poznání formou přednášek i na praktické ověření nových vědomostí z oblasti vědy a techniky. V loňském roce si děti například vyzkoušely práci archeologů nebo navrhovaly vitráže historických oken. Letos se v rámci přednášek třeba dozvědí něco o ochranných prvcích na bankovkách, o vývoji lidského těla, o kvalitě vody kolem nás, o optických klamech a iluzích nebo o tom, jakou spojitost mají hudba a matematika.

 

Ve středu 6. srpna se program mladé univerzity přesune z Dolního Rakouska na Vysočinu.  V Telči se účastníci mohou těšit na prohlídku památek UNESCO, na procházku s fotoaparátem zaměřenou na architekturu, návštěvu Národního památkového ústavu v Lannerově domě i prohlídku místních památek a zámeckého parku. K zajímavým zážitkům bude určitě patřit možnost namíchat si a ochutnat vybrané léčivé nápoje dle starých receptur jako v jezuitské lékárně v dobách, kdy v Telči jezuité působili. Některé děti vyrazí také mimo Telč, na vrch Špičák u Třeště, kde si prohlédnou národní přírodní rezervaci, nebo do Brtnice. V Brtnici je připraven program v Rodném domě Josefa Hoffmanna.

 

Více informací o Mladé univerzitě Waldviertel na www.jungeuni-waldviertel.at

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Za týden začíná v Dolním Rakousku a na Vysočině další ročník Mladé univerzity Waldviertel
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.7.2014 / 29.7.2014

Počet návštěv: 5752
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek