Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

XII. Krajský diabetologický den Kraje Vysočina

XII. Krajský diabetologický den Kraje Vysočina
Zdravý Kraj Vysočina u příležitosti Světového dne diabetiků pořádal XII. ročník Krajského diabetologického dne Kraje Vysočina. Akce, které se zúčastnilo více než 80 návštěvníků, proběhla v minulém týdnu a záštitu nad ní převzal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný, který účastníky přivítal a diabetologický den zahájil. „Diabetes mellitus je civilizační choroba, kterou trpí stále více lidí. Díky této akci se snažíme zprostředkovat informace nemocným, ale i jejich rodinným příslušníkům, jak s nemocí bojovat a jak jejím následků předcházet,“ řekl náměstek Novotný.
 

 
 

Na programu byla proto řada přednášek s tématem diabetu a zdravého životního stylu. Přednášející Radovan Čech informoval o tom, že léčba nehojících se ran pomocí larev spolehlivě pomáhá, i když to není zcela běžný způsob léčby a nutriční terapeutka Jitka Turňová účastníky seznámila se správnou výživou a stravou diabetiků. Jak pomáhá tísňové tlačítko nejen diabetikům, informovala projektová manažerka Života 99 Martina Šprynarová. Kožní choroby obličeje popsala Zuzana Nevoralová a zdravé cvičení účastníkům ukázala a společně s nimi si zacvičila Kristýna Poláková. Otázku sexuality v seniorském věku a u diabetiků objasnila Lenka Vrzalová. Jako doprovodný program proběhlo měření krevního tlaku, tělesného tuku a hladiny cukru a cholesterolu, o což byl mezi účastníky velký zájem a měření provedli pracovníci Státního zdravotního ústavu v Jihlavě.

 

Akce je společně pořádaná Krajem Vysočina, Územní organizací Svazu diabetiků ČR v Jihlavě, Státním zdravotním ústavem, Zdravou Vysočinou z. s. a VZP ČR, Regionální pobočkou Brno, pobočkou pro Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina. 


dia

dia

dia

dia

zdravý kraj 

  • Lenka Šestáková, odbor regionálního rozvoje 
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.11.2019 / 27.11.2019

Počet návštěv: 4263
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies