Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Vzniká už druhá série minidokumentů o držitelích krajských medailí

medaile
O sedmi držitelích dalších nejvyšších ocenění kraje Vysočina se během prázdnin budou točit osobní medailonky. Režisér Theodor Mojžíš už se svým štábem natáčel u horolezce Radka Jaroše na umělé stěně v Novém Městě na Moravě. Do konce prázdnin budou natočeny a sestříhány všechny několikaminutové portréty. Poprvé budou krátké dokumenty k vidění na slavnostním večeru u příležitosti předání medailí 8. října v Horáckém divadle Jihlava.
 

 
 

Krajské zastupitelstvo v červnu letošního roku rozhodlo o udělení nejvyššího ocenění kraje Vysočina sedmi významným osobnostem našeho regionu. Ocenění v podobě originálních medailí si převezmou z rukou členů Rady kraje Vysočina. Stane se tak na Slavnostním večeru u příležitosti předání nejvyššího ocenění kraje Vysočina 8. října 2009 v Horáckém divadle Jihlava.

"Ze dvou až tříhodinového natočeného materiálu s každou osobností se ve finále sestříhá medailonek dlouhý dvě až tři minuty," uvedl Theodor Mojžíš. Ten má za sebou už filmování s Radkem Jarošem a před sebou cestu na kondiční trénink do Berlína za rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou. "Většinu oceněných osobně znám a už jsem s nimi na některých projektech spolupracoval. Osobně se opět velice těším na setkání s legendární Jarmilou Kratochvílovou a na Josipa Klezcka, který je empatickou osobností a uznávaným vědcem. Bude umění jej představit v celé šíři jeho odborného zaměření a zájmů," nechal se slyšet Mojžíš.

Krátký dokument bude natočen o všech oceněných. Dále o handicapovaném úspěšném sportovci z Havlíčkova Brodu Michalu Šiškovi, řediteli Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Marku Hovorkovi a spisovateli Františku Plevovi.

Na podobu dokumentů budou mít velký vliv samotní aktéři. Materiál o jejich životě má mít civilní a lidskou podobu. Medailonky budou v budoucnu součástí archivu oceněných osobností.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.7.2009 / 23.7.2009

Počet návštěv: 24274
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies