Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Vzhůru na dovolenou do jihlavského muzea – i v pondělí

Stan
Těsně před začátkem prázdnin byla v Muzeu Vysočiny Jihlava otevřena výstava s příznačným názvem Jedeme na dovolenou. „Až do 3. září se můžete prostřednictvím jihlavského muzea pomyslně vydat na dovolenou. Výstava představuje trávení letního volna od doby předválečné přes období socialismu a cest do zahraničí neodlučitelně spojených s výjezdní doložkou,“ uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová s tím, že muzeum vychází vstříc všem návštěvníkům a oproti celonárodním zavedeným zvyklostem bude mít v prázdninových měsících otevřeno dokonce i v pondělí, které bývá na památkách zavíracím dnem.
 

 
 

Každý den v týdnu včetně víkendů a svátků můžete vyrazit na návštěvu muzea nacházejícího se ve dvou propojených budovách v horní části Masarykova náměstí v Jihlavě. Aktuálně zde probíhají tři výstavy, a to autorská výstava obrazů Bohumily Sarnové-Horkové, dále prezentace vlastnoručně vyrobených modelů ve skleněných lahvích ze sbírky Emanuela Hody ze Strakonic a dovolenková výstava s podtitulem za hranice všedních dnů nebo jenom za humna… Právě na ní se dozvíte o ježdění na hory, trampingu, turistice a značení turistických cest, vodáctví, pobytech na letních bytech, pionýru, skautingu nebo kolektivně organizovaných dovolených. Zajímavý je též vývoj délky letních prázdnin a školního roku, který se v čase různě měnil a lišil se dokonce i na venkově a ve městě.

 

Výstava opět není jenom o panelech a informacích, ale pro větší autentičnost je možné si zakusit například vyplnění žádosti o pas nebo výjezdní doložku nebo vyhledání spojení v tištěném jízdním řádu. Pro děti jsou připraveny rozmanité zábavné úkoly v podobě poznávání přírodnin, vázání uzlů a další tábornických dovedností, které si vyzkoušejí nejenom ve výstavním sále, ale i přilehlém mázhausu. Dokonce je možné si přímo v muzeu koupit pohledy i známky a napsaný pohled hned vhodit do poštovní schránky, která je vybírána každé pondělí, středu a pátek.

 

Přijďte zavzpomínat na dobu minulou nebo ukázat svým dětem, jak jste trávili prázdniny a užijte si příjemně stráveného společného času. A proto vzhůru za dovolenou!

 

DovolenáDovolená

  •  Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.7.2017 / 26.7.2017

Počet návštěv: 4656
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek