Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Vzdělávací festival PREF 2019 se blíží

 

 
 

Vážení přátelé,


dovolujeme si Vás i ředitele, učitele a žáky ze základních i středních škol ve Vaší působnosti pozvat na vzdělávací festival PREF 2019, který se uskuteční na pražském Výstavišti 14. až 16. listopadu 2019. Velmi oceníme, pokud je budete informovat o možnosti zúčastnit se této ojedinělé akce. Vstupné pro školy je nastaveno velmi mírně (od 200 Kč na osobu v případě individuální návštěvy, 500 Kč pro celou třídu i s doprovodem) a výstavní i odborná část festivalu nabízí hodnotný program jak pro dospělé, tak pro žáky a studenty.

Na festivalu PREF se kromě prezentace moderních vzdělávacích technologií, produktů učebnicových nakladatelství a výrobců vzdělávacích pomůcek budou především setkávat ředitelé a učitelé škol s širokou veřejností i s odborníky z různých oblastí vzdělávání, budou sdílet odborné zkušenosti, prezentovat své názory na několika otevřených diskusních forech, vést ukázkové hodiny, diskutovat         o tradičních i alternativních vzdělávacích metodách. Počítáme i s prezentací jednotlivých základních a středních škol, které nabízejí něco zajímavého, a také s přednáškami vzdělávacích expertů z domova i ze zahraničí. K dispozici budou i členové týmu připravující Strategii vzdělávací politiky ČR 2030+ pod vedením prof. Arnošta Veselého:
Pro žáky pak bude na festivalu připraveno interaktivní centrum, kde si budou moci vyzkoušet moderní technologie (virtuální brýle, televizní studio, rozhlasové studio), usednout v kině studentských filmů apod.
Jednáme i o účasti zajímavých a inspirativních českých youtuberů, kteří se věnují vzdělávací tematice (např. Lukáš Fritscher alias Lukefry).
Základní informace o festivalu PREF i jeho průběžně aktualizovaný program můžete sledovat na stránkách festivalu www.pref.cz. Současně si Vás dovolujeme upozornit, že v blízkosti pražského Výstaviště se nacházejí i další zajímavé vzdělávací instituce, které mohou učitelé v rámci festivalové návštěvy Prahy se svými žáky navštívit. Jedná se například o sbírku moderního umění Národní galerie, Národní technické muzeum, Zemědělské muzeum, Botanickou zahradu a řadu dalších institucí.
Žáci do 15 let věku mají navíc v Praze dopravu zdarma, což umožňuje školním výpravám navštívit i další, vzdálenější místa či památky. Pokud se tedy na festival PREF do Prahy vypraví, mohou tuto cestu spojit i s návštěvou dalších hodnotných cílů.
V rámci odborného programu festivalu vystoupí nejen řada odborníků na vzdělávací problematiku z domova i zahraničí, ale především mnoho zkušených učitelů a ředitelů s bohatými praktickými zkušenostmi.
Jsou mezi nimi například i Marie Pojerová, ředitelka ZŠ Hanspaulka : https://youtu.be/u3ouwCGl2Us nebo Daniel Pražák, učitel ZŠ Štrossmajerovo náměstí: https://youtu.be/Z2DOXxsE-w0.
Doufám, že Vás a Vaše učitele jejich pozvání zláká k účasti na festivalu PREF, a že se tam spolu setkáme!

S pozdravem,


David Souček, Programová rada PREF


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Vzdělávací festival PREF 2019 se blíží
 

Zodpovídá: PaedDr. Vladimír Zelený
Vytvořeno / změněno: 11.11.2019 / 11.11.2019
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 930
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek