Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Vzájemně si pomáháme

Vzájemně si pomáháme
Omezení návštěv, absence kontaktu s blízkými osobami a mnohdy i nemožnost vycházet z objektu, patří k nejproblematičtějším důsledkům opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v zařízeních, kde jsou lidé závislí na poskytované péči. Obrovské nároky jsou kladeny na pracovníky poskytující sociální služby a samotná zařízení se potýkají s nedostatkem odborného i obslužného personálu. V posledních dnech na ně dolehla i další povinnost – plošné testování klientů a zaměstnanců v pobytových sociálních zařízeních.
 

 
 

„Uvědomujeme si závažnost a dopad současné situace na tu nejohroženější skupinu obyvatel, kterými jsou senioři a klienti sociálních služeb. Na druhé straně jsme vždy byli a zůstaneme pro zařízení zřizované krajem oporou. Přicházíme s nabídkou pomoci prostřednictvím neziskové organizace ACSA, která nabízí pomoc dobrovolníků při výpadku personálu,“  říká Věra Švarcová, vedoucí krajského odboru sociálních věcí.

 

Již od jara letošního roku je vidět výraznější nárůst počtu dobrovolníků, postupně vznikaly platformy, které se snaží propojit lidi s volnou kapacitou s těmi, kteří pomoc potřebují.

Akademické centrum studentských aktivit (ACSA) zřídilo celorepublikový portál pro organizaci pomoci dobrovolníků pod názvem chcipomoct.cz a má ve své databázi tisíce dobrovolníků. Požadavky a nabídky pomoci se zaznamenávají na elektronický formulář, posléze se propojuje s dobrovolníky.

 

„ Aktuálně jsou dobrovolníci vyhledáváni hlavně sociálními a zdravotnickými zařízeními, aby jim pomohli s řešením personální krize. A aby se vyslaní dobrovolníci ve službě neztratili a byli opravdu nápomocni, připravili jsme pro ně bezplatný kurz Základy ošetřovatelství.  V kraji Vysočina tak můžeme pomáhat tam, kde je to třeba, ať už vysláním dobrovolníka do konkrétního zařízení či pomocí na dálku například prostřednictvím Kamaráda na telefonu,“ vysvětluje Petra Hejkrlíková, hlavní koordinátorka organizace ACSA.

 

Registrace na www.chcipomoct.cz
Bližší Informace též:
www.facebook.com/ACSA.CZ
www.instagram.com/chcipomoct.cz_ACSA

 

Do dobrovolnických aktivit na Vysočině se mohou zapojit lidé také  prostřednictvím dalších dobrovolnických center v blízkosti jejich bydliště. Přesnou adresu s kontakty a další informace naleznete ZDE.


dobrovolníci
dobrovolníci
dobrovolníci
  • Irena Hambálková, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.11.2020 / 13.11.2020

Počet návštěv: 2529
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies