Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Významné ocenění respektu Kraje Vysočina k rovným příležitostem a slaďování

Kraj Vysočina získal 1. místo v kategorii krajů v 11. ročníku soutěže Úřad roku „Půl na půl“ 2017 – respekt k rovným příležitostem. Soutěž o nejlepší úřad s rovnými příležitostmi pro ženy a muže organizuje Ministerstvo vnitra České republiky ve spolupráci s Alternativou 50+, Fórem 50 a Gender Consulting. Cílem soutěže je monitoring a podpora zavádění politiky rovnosti žen a mužů a principů gender mainstreamingu do práce úřadů veřejné správy v České republice. Soutěže se může zúčastnit jakýkoliv úřad veřejné správy na obecní, městské i krajské úrovni.
 

 
 

Kraj Vysočina je leaderem mezi kraji v tématu respektu k rovným příležitostem a slaďování osobního a pracovního života už od roku 2011. Ocenění od Ministerstva vnitra České republiky letos převzal Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina, již posedmé v řadě. Předávání probíhalo v rámci konference Rovné příležitosti, slaďování pracovního a rodinného života, jejíž program se nesl v duchu vyzdvižení příkladů dobré praxe.

K šíření takovýchto příkladů přispěl prostřednictvím prezentace i samotný Krajský úřad Kraje Vysočina. Zdeněk Kadlec, ředitel krajského úřadu, přiblížil filozofii krajského úřadu při uplatňování principů rovnosti a slaďování. Zdůraznil, že politika rovných příležitostí Kraje Vysočina je nejen vyrovnání šancí pro ženy a muže, ale dbá na začlenění všech zaměstnaneckých skupin, všech skupin obyvatelstva, které jsou nějakým způsobem podstatně znevýhodněny ve svém postavení. Připomněl to, že vzhledem k tomu, že veřejná správa má k dispozici pouze veřejné prostředky je třeba ctít zásadu účelnosti, efektivnosti a hospodárnosti a kromě toho také přiměřenosti. Konkrétními dobrými příklady praxe jeho vystoupení doplnila Ivana Hanáková Kosourová, vedoucí oddělení řízení lidských zdrojů. Patřilo mezi ně ustanovení pracovní skupiny napříč strukturou krajského úřadu pro oblast rovných příležitostí a slaďování pracovního a osobního života, pro podporu fyzického a psychického zdraví, dále zpracování Strategie uplatňování principu rovnosti, včetně stanovení cílů, stanovení priorit, opatření, databáze projektů a také vyhodnocení realizovaných aktivit prostřednictvím zpracování Výroční zprávy v oblasti rovného zacházení, slaďování osobního a pracovního života. • Ivana Hanáková Kosourová, oddělení řízení lidských zdrojů
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Petr Čermák
Vytvořeno / změněno: 24.10.2017 / 24.10.2017

Počet návštěv: 2182
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek